Foto: Shutterstock
Nevar noliegt to, ka krāmu tirdziņi ir lieliska vieta, kur samedīt interjeram dažādas lietas zelta vērtē, bet līdzīgi kā ar iepirkšanās drudzi atlaižu laikā, arī te mēdz piemeklēt vēlme ķert un grābt to, kas izpelnījies uzmanību, bet nemaz nenoder. Lai atvieglotu sev iepirkšanos krāmu tirdziņos un antikvariātos, ''Country Living'' apkopojis sarakstu ar lietām, ko labāk nepārnest uz mājām.

Gan tiem, kam aktuāla mājokļa iekārtošana, gan tiem, kas meklē tikai kādu nieciņu interjera papildināšanai nelielām pārmaiņām, noteikti vērts iegriezties krāmu tirdziņā vai antikvariātā. Ne viens vien piekritīs, sakot, ka šādās vietās var atrast to, kas kādam varbūt šķiet nevērtīgs vai nevajadzīgs, bet otram tieši tas, kas ilgu laiku meklēts. Apkopojumu ar vietām, kurp doties lūkot šāda veida pērles, meklē šeit, bet turpmākajās rindās raugi, kādas lietas labāk nepirkt.

Gultas pārvalki, segas, spilveni, palagi, spilvendrānas vai vēl kādi citi elementi, kas attiecināmi uz gultas klājumu, noteikti nav meklējami šādās vietās. Labāk iegādāties jaunu un tīru segu vai spilvenus, esot drošs, ka neviens to iepriekš nav izmantojis. Lai cik cerīgi šķistu visu izmazgāt ar spēcīgiem tīrīšanas līdzekļiem, šīs nu ir tās lietas, ko labāk vienmēr pirkt jaunas. Starp citu, tas attiecināms arī uz vilnas segām, kas visai bieži atrodamas šajos veikaliņos un tirdziņos. Tā kā vilnas izstrādājumus veļasmašīnā mazgāt nevar, liec aiz auss, ka, visticamāk, kādu pleķi neizmazgāsi. Tikai ķīmiskā tīrītava var palīdzēt.

Vēl viena lieta, kas noteikti jāatmet jau prātā pirms vēl sāc izvērtēt tā iegādi, ir matrači. Tu nekad nezināsi, kur tas pabijis, kas tajā gulējis utt. Šajā jomā labāk neskopoties un izvēlēties jaunu, sev piemērotu matraci, kas nav ne iegulēts, ne kā citādi jau lietots, galu galā, miegs ir tik ļoti svarīga ikdienas sastāvdaļa!

Noteikti esi kādreiz manījis, ka starp mēbelēm, virtuves piederumiem un traukiem laiku pa laikam tirdziņos redzama arī sadzīves tehnika. Blenderis, kombains, tosteris vai mikroviļņu krāsns ir visai bieži iegādājamas ierīces, taču šādu lietotu tehniku pārnest uz savu virtuvi nav laba doma. Precēm nebūs garantijas, turklāt var gadīties, ka tikai mājās pārnesot, sapratīsi, kāpēc šķietami labā lieta pārdota par smieklīgu zemu cenu.

Foto: Shutterstock

Raugoties pēc mēbelēm, noteikti izslēdz no iepirkšanas saraksta tās, kurām krāsojums jau sācis lobīties - tas bieži liecina par to, ka mēbele ir jau savu laiku nokalpojusi. Šādos gadījumos būs ļoti grūti vai pat neiespējami to atjaunot. Vēl nevajadzētu iegādāties mēbeles, kam ir izteikti nepatīkama smaka. Pat ja šķiet, ka to varēs novērst ar tīrīšanas līdzekļiem un rūpīgu izslaucīšanu, ne vienmēr ar to būs līdzēts. Ja mēbele ir labojama, pieskrūvējot, piemēram, rokturi, viss būs labi, bet, ja kādas durtiņas līdz galam tomēr neveras ciet vai arī atvilktne īsti labi neieguļas mēbelē, tu, visticamāk, uzprasies uz problēmām, to iegādājoties.

Mīkstās, polsterētās mēbeles arī nevajadzētu raudzīties šādās iestādēs. Pārnesot tās mājās, var atklāties to trūkumi - nelāga smaka, neizmazgājami pleķi. Ja kādai no mēbelēm jūtamas no ierindas izgājušas atsperes, nekādā gadījumā šādu mēbeli nepārnes uz savu dzīves telpu.

Šajā nevēlamo lietu sarakstā jāiekļauj arī lietotie trauki. Vai tie būtu šķīvji, krūzes, glāzes vai katli un pannas, arī šādas lietas labāk nepirkt. Tikai tad, ja trauki vai virtuves piederumi ir jauni un nelietoti, var apsvērt to iegādi. Pat čuguna katli un pannas, lai vai cik vilinošs pirkums tas šķistu, lietoti tomēr var neattaisnoties virtuvē. Ja trauki tomēr ir jauni, pārlūko visus servīzes šķīvjus, krūzes vai piederumus, lai pārliecinātos, ka nav skrambu, plaisu vai citu defektu.

Ja esi atradis izcilu persiešu paklāju vai pūkaināko kažokādas paklāju uz planētas Zeme, arī septiņas reizes apdomā, vai šis pirkums ir tā vērts. Lietoti paklāji nekad tā īsti nav izmazgājami, tāpēc rēķinies ar to, ka nāksies savā mājoklī ielaist svešas mītnes putekļus. Vai šāda doma tevi neatbaida? Šo der ņemt vērā tiem, kas ir īpaši alerģiski cilvēki, turklāt tu nemaz nezini, vai šis paklājs kādreiz nav pelējis vai mājdzīvnieka apskādēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!