Stafordšīras bulterjers
Foto: Shutterstock

Labi vien ir, ka mode mainās un ar laiku aktualizējas tas, kas rūpīgi paslēpts bēniņos vai tālākā stūrī. Tā kā šobrīd aktuāli interjerā izmantot mīkstos krēslus un dažādas senatnīgas mīkstās mēbeles, noteikti vērts to atsvaidzināt izskatā, rūpīgi izmazgājot dziļi iesēdušos pleķus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vai tas būtu klubkrēsls, polsterēts krēsls vai taburete, no putekļiem un traipiem to pirms izmantošanas interjerā vajadzētu atbrīvot. Šim nolūkam ļoti pateicīgs būs jebkurš tīrīšanas līdzeklis mīkstajām mēbelēm. Ja tāda nav pa rokai, aizlienē šos ieteikumus, kā atbrīvoties no netīkamajiem pleķiem.

''Apartment Therapy'' norāda, ka vispirms vajadzētu mēbeli rūpīgi notīrīt ar putekļu sūcēja palīdzību. Ja ir tāda iespēja, uzliec speciālo uzgali, kas ir mazāks un ar smalkākiem sariem – tas palīdzēs uzsūkt smalkos putekļus. Svarīgi ar putekļu sūcēju mēbeli notīrīt no visām pusēm – gan no virspuses, gan sāniem, jo putekļi jau krājas visur, ne noteiktās vietās.

Kad ar sūkšanu tikts galā, var ķerties pie nopietno traipu mazgāšanas. Šim nolūkam ļoti labs būs līdzeklis (izsmidzināms, putas, pasta u.tml.), kas paredzēts automašīnu salonu tīrīšanai. Ja talkā ņemsi vēl kādu mazu birsti ar ne pārāk asiem sariem, ļoti labi izberzīsi traipus.

Mīkstās mēbeles no auduma var atbrīvot no traipiem, sajaucot ūdeni ar trauku mazgājamo līdzekli un izmantojot šo šķīdumu tīrīšanai. Ja ar šādu līdzekli nav gana, ņem talkā etiķi vai degvīnu, kas ļoti labi likvidēs traipus, turklāt pie viena palīdzēs atbrīvoties no nelāgas smakas.Liela kļūda būs, ja jebkuru tīrīšanas līdzekli smidzināsi uzreiz uz auduma, jo tas iesūksies dziļi polsterējumā, audumā un traips kļūs tikai pamanāmāks. Vislabāk samitrināt lupatiņu vai švammi ar tīrīšanas līdzekli un tad ar to tīrīt konkrēto pleķi.

Jāņem vērā, ka traipus no vīna, kafijas, ievārījuma, kečupa u.tml. būs grūti izmazgāt pēc ilga laika, tāpēc svarīgi jebkuru pleķi izmazgāt pēc iespējas ātrāk. Ja tas nokavēts un skaistā mēbele nav izmazgājama, nesmādē to tikai pleķa dēļ, bet izvēlies kādu alternatīvu. Apvelc to ar jaunu audumu vai vēl vienkāršāk – apklāj ar kādu audumu, kaut pledu vai gultas pārvalku, un no defekta būs panākts efekts.

Tags

Mājas tīrīšana Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form