Kafijas paliekas uz mīkstā paklāja – kā operatīvi izmazgāt pleķi
Foto: Shutterstock

Ja kafiju nedzer vien glīti sēžot pie galda, situācija, ka karstā dzira izlīst uz grīdas vai paklāja, var būt visai bieži sastopama. Ja no cietas grīdas virsmas izdodas ātri vien pleķi nomazgāt, tad par paklājiem gan nevarētu teikt to pašu.

Kafija patiesībā ir viens no grūtāk izmazgājamiem traipiem, tāpēc šādās reizēs jārīkojas ātri, lai šķidrums nepagūst iesūkties dziļāk paklāja šķiedrās. Pirmais likums, kas jāiekaļ galvā – neberzēt paklāju uzreiz ar kādu lupatu vai sūkli. Vispirms nosusini visu šķidrumu ar papīra salvetēm, lai tas nesūcas dziļāk, iesaka ''The Spruce''.

Kad kafijas traips nosusināts, uzlej vai uzsmidzini uz tā nelielu daudzumu auksta ūdens un centies uzmanīgi nosusināt vietu ar tīru drānu. Ar pirmo reizi, visticamāk, neizdosies izmazgāt traipu, tāpēc tas jāatkārto vairākas reizes, izmantojot atkal jaunu auksto ūdeni un tīru drānu. Ja ar to nav bijis gana, ņem talkā mēbeļu tīrīšanas līdzekli. Beigās svarīgi traipa vietu nosusināt ar sausu lupatiņu, lai netīro vietu pēc iespējas ātrāk izžāvētu.

Ja tikko ielietas kafijas traips ir vieglāk izmazgājams, ar ilgāk pastāvējušu kafiju uz paklāja jau būs sarežģītāk. Arī šajā gadījumā jāizmanto auksts ūdens, bet papildu tam ņem talkā dažas piles trauku mazgājamā līdzekļa. Ūdenī izšķīdini līdzekli un tad to izmanto traipa mazgāšanai. Atceries – pleķa vietu neberzē, bet maigām kustībām slauki. Būs vajadzīgi vairāki piegājieni, lai traipu izmazgātu, taču beigās noslauki ar tikai ūdenī iemērktu auduma gabaliņu un sausām papīra salvetēm.

Tā kā kafija aiz sevis atstāj visai nopietnus pleķus, svarīgi nepadoties pie pirmā mēģinājuma un vairākas reizes atkārtot tīrīšanu – pleķis noteikti paliks mazāk redzams.

Ja vien paklājs nesatur vilnu, var izmantot arī amonjaku spēcīgi iesēdušā traipa izmazgāšanai – sajauc ēdamkaroti uz krūzi ūdens un izmanto kā tīrīšanas līdzekli. Amonjaks vislabāk iedarbosies, ja ļausi tam ievilkties traipa vietā dažas minūtes, bet pēc tam paklāju noslaucīsi ar tīru, ūdenī samitrinātu drānu.

''Good House Keeping'' iesaka pagatavot šādu līdzekli kafijas traipu izmazgāšanai no paklāja – ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa ar ēdamkaroti baltā etiķa izšķīdina divās krūzēs silta ūdens. visu rūpīgi samaisa un tad šķidrumā samitrina tīru drānu (vēlams baltu) un uzmanīgi tīra pleķi. Arī šajā gadījumā traipa mazgāšanas beigās paklājs jāapslauka ar drānu, kas samitrināta tikai aukstā ūdenī.

Tags

Kafija Mājas tekstils Mājas tīrīšana Paklājs

Comment Form