Lai arī veikalu piedāvājumā netrūkst arī jau gatavu adventes kalendāru, tomēr paša gatavots viennozīmīgi ir īpašs. Ar šādu secinājumu klajā nākusi arī Kristīne Depše-Brakša, kura saimnieko blogā ''Moodby.me'', parādot, kā pavisam vienkārši izveidot minimālisma stila interjerā iederīgu adventes kalendāru, jo īpaši iepriecinot mazākos svētku gaidītājus.

Un tas nekas, ka 1. decembris jau nokavēts, svētku gaidīšanas laiku var padarīt patīkamāku arī vēlāk, un šī ideja var kalpot par iedvesmu skaistu notikumu aizvadīšanai kaut visu gadu. Izveido šādu ģimenes notikumu kalendāru kaut visam gadam vai darbībām reizi nedēļā. Esi radošs – izpaudies!

Kristīne, kas dzīvo Norvēģijā, atklāja, ka šāda veida kalendāru izveidojusi pirmo reizi, parasti bērni iepriecināti ar klasiskajām šokolādes konfektēm, taču šogad, tā kā pievērsusies ''Zero waste'' dzīvesveidam, nolēmusi izdomu veltīt arī šim dekoram. Kristīne atzīst, ka, protams, vienkāršāk būtu bijis nopirkt konfektes un salikt tās papīra turziņās, burciņās vai kur citur, taču ideja par kopīgu aktivitāšu kalendāru visa mēneša laikā uzrunājusi vairāk. Galu galā – Ziemassvētki taču ir ģimenes svētki, tāpēc arī to gaidīšanas laikam jābūt ģimeniskam.

Šajā adventes kalendārā nav nevienas pašas konfektes vai kāda cita kāruma – vien glīti aprakstītas lapeles ar aktivitātēm, kas katru dienu jāpaveic. Aktivitātes ir visdažādākās – kakao dzeršana, piparkūku cepšana, pastaiga mežā, vakars uz kalniņa ar ragavām u.tml. Tā nu oriģinālais sienas noformējums kalpo ne vien kā radoša dekorācija, bet arī kā skaistu atmiņu ierosinātājs. Kristīne atklāja, ka šis adventes kalendārs noteikti goda vietā karāsies līdz pat Jaunajam gadam, bet pēc tam lapiņas ar auklām nosies un izmantos kā iekuru ugunskuram. Taču, ja žēl ieguldītā darba, Kristīne ierosina lapiņas izmantot kā grāmatzīmes, bet pats koks var kalpot kā dekors vai pamats drēbju pakaramajam.

Kalendāra izveidei nepieciešams:

  • Skaists zars vai koks, kurā iesiet zīmītes;
  • Glīta aukliņa – lina, sizala vai vilnas;
  • Dažādu krāsu lapas;
  • Pildspalvas;
  • Radoša izdoma.

Vispirms no lapām izgriež zīmītes vēlamajā lielumā, vienā pusē uzrakstot datumu, kad to izmantot, otrā darbību – paredzētu aktivitāti konkrētajam datumam. Tad aprakstītajās lapiņās izdur caurumiņus un iever auklu (dažādos garumos).

Pie sienas vai kur citur iesien zaru un tad tajā pa vienai secīgi iesien lapiņas dažādos augstumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!