Bez ķīviņiem un liekas netīrības – kur un kā izmest egli
Foto: Shutterstock

Lai netraucētu pārējiem iedzīvotājiem un neradītu haosu pie atkritumu konteineriem, nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa ''Civinity'' aicina iedzīvotājus pārdomāti un pareizi atbrīvoties no skaistās svētku rotas — eglītes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apsaimniekotāji norāda, ka liela daļa atkritumu izvešanas pakalpojumu sniedzēju piedāvā eglīšu izvešanu. Lai neradītu nekārtības un apgrūtinājumu gan citiem iedzīvotājiem, gan atkritumu izvedējiem, ieteicams nolietotās svētku eglītes novietot blakus atkritumu konteineriem. Nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt tās iestumt atkritumu konteinerā. Blakus atkritumu konteineriem novietotās eglītes tiks izvestas atsevišķās dienās.

Ieteikumi:

  • pirms eglītes iznešanas no dzīvokļa, to kārtīgi nopurini vai ietin kādā materiālā, lai dzīvoklis un kāpņu telpa netiktu piebirdināta ar skujām, to nesot uz konteineru pusi;
  • egli novieto pie atkritumu konteinera. Nekādā gadījumā nemet iekšā, tādā veidā aizpildot konteineru ar saturu, kam tas nav paredzēts, un radot apstākļus, ka pilno konteineru dēļ iedzīvotājiem nav, kur izmest parastos atkritumus. Tādās situācijās parastos atkritumu konteinerus vajadzēs tukšot biežāk, un tas radīs papildu izmaksas visai mājai;
  • egles vēlams iznest dienu pirms sadzīves atkritumu izvešanas dienas, piemēram, ja atkritumus izved trešdienās, eglīti iznest otrdienas vakarā;
  • ja egle iegādāta podiņā, tad tā jānoliek uz balkona, lodžijas, terases vai ārā, podiņu ieliekot ar kūdru vai pērnajām lapām piepildītā maisā, un jāgaida pavasara stādīšanas laiks. Citus padomus par to, kā eglīti saglabāt līdz stādīšanai ārā, lasi šeit.

Līdzīgi kā ar sausajām koku lapām vai koku zariem rudenī, lielākā daļa namu apsaimniekotāju un atkritumu izvedēju pie konteineriem noliktās eglītes aizvedīs uz noteiktām vietām, kur tās pārstrādās kā bioloģiski sadalāmos atkritumus.

Iedzīvotāji aicināti uzmanību pievērst dažāda veida izlietotai pirotehnikai un to izmešanai sadzīves atkritumu konteineros. Pirms izmešanas noteikti jāpārliecinās, vai svētku salūtam iegādātā pirotehnika tiešām ir izlietota un nav vairs sprādzienbīstama. Ņemot vērā to, ka neizlietota pirotehnika ir ugunsnedroša, tā var aizdedzināt atkritumu konteineru jebkurā brīdī, arī tā pārvadāšanas laikā. Neizlietotu pirotehniku ieteicams vai nu izlietot, vai arī nodot atpakaļ pirotehnikas pārdevējam.

Arī attiecībā uz svētku dāvanu iepakojumu – dāvanu papīru, kastēm, dāvanu maisiņiem – šos atkritumus ieteicams šķirot un ievietot speciālajos atkritumu šķirošanas konteineros, ja tas ir iesējams.

Tags

Atkritumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form