Foto: Shutterstock
Nav noslēpums, ka mājvietas tīrīšana un kārtošana var aizņemt pat vairākas stundas, turpretī tās "savandīšana" lielākoties notiek pat nemanot. Lai visu mājvietas telpu un simtiem mantu kārtošana katru reizi nepārvērsos par smagāko darbu pasaulē, iepazīstinām ar trim noteikumiem, kuri aizkavēs lielās nekārtības rašanos.

"My Domine" min, ka galvenais neļaut mājās izveidoties tādai nekārtībai, ka grūti saprast, pie kura gala maz ķerties klāt. Vienkāršākais risinājums – kārtot māju biežāk, lai gan, protams, nedaudz piepūles šis darbs noteikti prasīs. Taču paturi prātā, ka cilvēks vairāk nogurst no ilgstošas kārtošanas, nevis pāris minūšu uzkopšanas, kuru atvēl mājas tīrīšanai katru dienu.

Vecāki bērniem māca, ka mantas jānoliek turpat, kur tās tikušas paņemtas, taču pieaugušajiem pašiem tas reizēm aizmirstas. Ja ikdienā atvēlēsi kaut nedaudz laika "lielās bildes" sakārtošanai, nebūs jāuztraucas par tīrību, kad ciemos pieteiksies kāds negaidīts viesis.

Foto: Shutterstock

Jo mazāk mantu, jo mazāk problēmu! Mājvietā ik pa laikam ir nepieciešams veikt revīziju un atbrīvoties no nevajadzīgajām mantām. Drēbes, kuras vairs nenēsā, var atdot kādām paziņām, taču lietas, kurām uzlikta virsū zīmīte "gan jau kaut kad noderēs" un kuras nav noderējušas pēdējā gada laikā, diez vai būs vajadzīgas arī turpmāk.

Liekas mantas tikai krāj putekļus un aizņem vietu, tādējādi apgrūtinot arī mājas uzturēšanu nemitīgā kārtībā. Šajā rakstā atradīsi lietas, no kurām būtu vērts atbrīvoties uz neatgriešanos.

Foto: Shutterstock

Daļa cilvēku ar mājas kārtošanu ir uz "tu", bet citi – "jūs". Ir ļaudis, kuriem mājas tīrīšana patiesi ir nodarbe, kuru tīk ikdienā veikt, taču lielākoties cilvēki to dara ar "sakostiem zobiem". Lai, piemēram, ciemiņiem radītu labāku iespaidu par mājvietu, svarīgi kārtot vietas, kuras viņiem būs redzamākās. Nepārpūlē sevi ar griestu lampu tīrīšanu, ja konkrētajā brīdī tas nav aktuāli.

Reizēm cilvēki sevi vienkārši pārpūlē, pārāk bieži mazgājot un tīrot priekšmetus, kuri nemaz neprasa tik regulāru rūpību. Saplāno, kurus mājasdarbus rūpīgāk veiksi katru nedēļu, bet kuru – katru mēnesi. Piemēram, cik reizes nedēļas laikā mazgā veļu? Daudzi izvēlas labāk likt mazgāties drēbes katru vakaru, bet tas var būt neizdevīgāk (nedēļas laikā sakrāsies vairāk, piemēram, balto drēbju un būs jāmazgā vienu, nevis trīs reizes). Tas, protams, neattiecas uz reizēm, kad konkrētais apģērba gabals nepieciešams tīrs ļoti ātri.

Foto: Shutterstock
  • Te atradīsi ieteikumus veiksmīgai darbu sadalei – ko mazgāt šonedēļ, bet ko atstāt mēneša tīrīšanai.

Atceries, ka mājvietas telpas izskatīsies daudz kārtīgāk, ja nenoslinkosi un atvēlēsi, piemēram, pusminūti katru rītu gultas saklāšanai, trauku aiznešanai līdz izlietnei u.c.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!