'Tava Māja' pārbaudīts: efektīvs kvēpu tīrīšanas veids ar pelniem
Foto: Shutterstock

Tiem, kuriem mājās ir kamīns, krāsns vai kāds cits sildelements ar stiklu, noteikti zina, ko nozīmē to tīrīt no kvēpiem. Ņemot vērā, ka jau pēc dažām kurināšanas reizēm stikls aizkvēp tā, ka knapi var redzēt cauri, parasti ķeramies klāt pie kādas smagās artilērijas – tīrīšanas līdzekļa, bet bez tā var arī iztikt, liekot lietā pelnus.

Aizkvēpušu stiklu notīrīt ar pelniem? Nevar būt! Tieši tādas bija arī manas pirmās domas, izdzirdot kādas paziņas ieteikumu, ko bija saņēmis kā rekomendāciju no skursteņslauķa. Nepamēģināsi – nezināsi! Tāpēc ķēros pie darba un pārbaudīju skursteņslauķa ieteikto metodi arī pati.

Ar sausiem pelniem darbiņš tik raiti nenotiks – vajadzīga salvete un ūdens. Es noliku pa rokai gan papīra salvešu rulli, gan trauku ar ūdeni. Tāpat vajadzīgs brīnumlīdzeklis – pelni. Vislabāk tos iebērt kādā traukā, lai viss nenoput. Bildē zemāk var redzēt, kāds stikls izskatījies pirms šīs metodes izmantošanas.

'Tava Māja' pārbaudīts: efektīvs kvēpu tīrīšanas veids ar pelniem
Foto: DELFI

Atver durtiņas, lai ērti aizsniedzama nokvēpusī stikla virsma. Saloki papīra salveti vairākās kārtās, iemērc ūdenī vai ar pirkstiem to samitrini (lai papīrs neizšķīst), iemērcē pelnos un tīri netīro virsmu. Netīrākas vietas būs jāberzē ilgāk un rūpīgāk, ar vairākiem piegājieniem un nomainot salvetes vairākkārt, taču efekts ir pārsteidzošs – pēc dažu minūšu cītīgas pulēšanas ar samitrinātu salveti un pelniem, kvēpi nonāca kā nebijuši. Bildē zemāk var redzēt, cik tīru stiklu izdevās iegūt vien ar salveti, ūdeni un pelniem.

'Tava Māja' pārbaudīts: efektīvs kvēpu tīrīšanas veids ar pelniem
Foto: DELFI

Kad virsma atguvusi tīrību, noteikti apslauki virsmu ar sausu salveti. Ja atstāsti to mitru vai kaut viegli mitru, jauni kvēpi parādīsies krietni ātrāk nekā tad, ja stiklu noslaucīsi.

Ieteikums: stikla malas būs klātas ar biezākiem kvēpiem, tāpēc tur var nākties ilgāk patīrīt un izmantot vairāk pelnu, bet arī tie ir nomazgājami. Ieteicams šo metodi pielietot regulāri, tad arī kvēpus katrā reizē būs vieglāk un ātrāk notīrīt.

Vēl viens neparasts veids, kā izmantot pelnus, aprakstīts šajā rakstā, kur tie noder kā vērtīgs mēslojums augiem.

Vai zini vēl kādu labu metodi, kā notīrīt nokvēpušu stiklu, iztiekot bez ķīmiskiem līdzekļiem? Padalies savā pieredzē komentāros!

Tags

Kamīns Mājas tīrīšana

Comment Form