Skapī, logu ailē un instrumentu kastē – pielietojumi mitruma absorbentu paciņām

Skapī, logu ailē un instrumentu kastē – pielietojumi mitruma absorbentu paciņām
Foto: Shutterstock

Vai zini nelielās paciņas ar graudiņiem, kas parasti nāk līdzi kastē tikko iegādātiem apaviem vai ieliktas rokassomiņā kādā kabatā? Ja parasti tās izmet bez žēlastības, šie priekšlikumi izmantojumam var mudināt tā vairs nedarīt.

Šīs nelielās paciņas nebūt nav ieliktas līdzi kļūdas pēc – parasti tās ieliek somā, apavos vai kur citur, lai absorbētu jebkādu radušos mitrumu. Un to der paturēt prātā, iespējams, ir vēl kādas vietas mājās, kur vēl bez ''Apartment Therapy'' ieteikumiem tās varētu būt noderīgas. Jāņem vien vērā, ka paciņu saturs ir indīgs un tās vajadzētu turēt pa gabalu no bērniem un mājdzīvniekiem.

Palīgs virtuvē

Tu nemaz nepārlasījies – šie nelielie iepakojumi ar graudiņiem iekšā var būt ļoti noderīgi virtuvē. Plauktā, atvilktnē vai citur, kur glabā sausos produktus (miltus, makaronus, putraimus, pārslas u.c.), ieliec pa kādai paciņai, un tās uzsūks mitrumu, kas var pārlieku agri sabojāt produktus.

Drēbju skapī

Reizēm gadās nepamanīt, ka kāds apģērba gabals ir nedaudz mitrs, un to ieliekam skapī. Tā ietekmē rodas nepatīkama pelējuma smaka, tāpēc arī šis ir viens no maisiņu pielietojumiem – ieliec tos skapī. Arī plauktā starp dvieļiem tos var likt, tāpat arī starp galdautiem, pārvalkiem un segām, kas tik bieži netiek pārcilātas un vēdinātas.

Slapjos apavus

Pēc pārgājieniem lietainos laikapstākļos slapji apavi ir teju neiztrūkstoša sastāvdaļa. Tad nu šādās reizēs liec paciņas apavos, un tās lieliski paveiks savu darbu, uzsūcot visu lieko mitrumu. Atceries par šo pielietojumu – mitrums pazudīs no apavu iekšpuses ātrāk, nekā tad, ja liksi tos uz radiatoriem.

Citās sadzīviskās situācijās

Ja slapji logi ir ikdienišķa parādība mitrā laikā, šos spilventiņus var ielikt logu ailē, un tie uzsūks mitrumu, kas veido kondensātu. Vēl šie iepakotie graudiņi labi savu uzdevumu veiks, esot starp dokumentiem, fotogrāfijām vai citiem svarīgiem papīriem, kas bieži laika gaitā sabojājas tieši mitruma ietekmē. Atceries, ka arī medikamentu kastītē kādai paciņai glabāties nenāktu par ļaunu.

Interesanti, ka arī darbarīku kastē vai citur, kur glabājas rīki, kas laika gaitā varētu sarūsēt, šie mazie maisiņi var novērst rūsas parādīšanos.

Vēl iepakojums ar graudiņiem var glabāties kosmētikas maciņā, kur mēdz šis un tas kādreiz izlīt, it īpaši lidojumos, kad mainās gaisa spiediens.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka