Pēcsvētku klasika – kā izmazgāt majonēzes pleķus no dažādiem audumiem

Pēcsvētku klasika – kā izmazgāt majonēzes pleķus no dažādiem audumiem
Foto: Shutterstock

Tie jau nu nebūs kārtīgi svētki, ja izpaliktu veļas mazgāšanas diena, kad jātiek galā arī ar grūti iztīrāmiem traipiem. Lieldienu olu kaujās, iespējams, nejauši ar majonēzi noķēzīts galdauts, galda salvetes vai drēbes, un šie nudien nav tie vieglāk izmazgājamie traipi.

Viens no labākajiem padomdevējiem dažādu traipu mazgāšanas jautājumos ir ''Cālis'' forums, kur zinātāji dalās savā pieredzē par dažādiem jautājumiem, arī par to, kā izmazgāt majonēzes atstāto skādi.

Vispirms pēc iespējas veicīgāk audums jāatbrīvo no majonēzes slāņa – noslauki ar sausu salveti vai drānu, cik vien var. Pēc tam ar remdenu ūdeni izskalo netīro vietu, lai taukainā viela neuzsūcas dziļāk šķiedrās. ''Miele'' veļas mazgāšanas jautājumos iesaka majonēzes skādi risināt ar glicerīnu. To izmanto kā līdzekli taukvielas izmazgāšanai. Vēl šeit varot noderēt ožamais spirts.

Šādos gadījumos ļoti labi līdzēs tauku šķīdinošie līdzekļi, jo tieši tas ir jāpanāk – jāizšķīdina tauki no auduma šķiedrām. Vēl to var panākt ar sodas ūdeni.

Jebkurā gadījumā svarīgi netīro audumu neberzēt, citādi taukainā viela ieēdīsies vēl dziļāk auduma šķiedrās. Ja pa rokai nav nekādu speciālo līdzekļu, līdzēs arī trauku mazgāšanas līdzeklis, jo arī tas ļoti labi izšķīdina taukvielas. Ja traips jau ilgstoši palicis uz auduma, izmērcē to vairākas stundas trauku mazgājamā līdzekļa šķīdumā.

Ja nu gadījumā majonēze uzpilējusi uz dīvāna vai paklāja, šajā gadījumā uzdevums ir vēl sarežģītāks. ''Good House Keeping'' piedāvā izmantot sodu vai kukurūzas cieti – uzber to uz traipa, atstāj uz kādu laiku ievilkties, ļaujot absorbēt taukvielu. Pēc tam nopurini vai ar putekļusūcēju satīri pulveri. Protams, arī šajā gadījumā pirms tam svarīgi noslaucīt pēc iespējas vairāk majonēzi un tikai tad ķerties pie tīrīšanas līdzekļu izmantošanas.

Vēl var tējkaroti trauku mazgājamā līdzekļa, tējkaroti etiķa iemaisīt divās tasēs silta ūdens, tajā iemērkt sūkli un tad mēģināt izmazgāt majonēzes atstāto traipu.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka