Ielaid telpās pavasari – idejas, kā mainīt noskaņu interjerā

Ielaid telpās pavasari – idejas, kā mainīt noskaņu interjerā
Foto: Shutterstock

Ja pēkšņi alksti pēc pārvērtībām savā mājoklī, zini, tas viss pavasara ietekmē. Līdz ar pārmaiņām dabā, arī telpās gribas kaut ko jaunu un svaigu, tāpēc ''Tava Māja'' nāk talkā ar priekšlikumiem, kā šo ieceri īstenot.

Visa pamatā ir tīrība un kārtība. Sakoptā vidē vienmēr ir krietni patīkamāk uzturēties, tāpēc vispirms ķeries pie varbūt ne tā patīkamākā darbiņa – mājas uzkopšanas – un tikai tad kal plānus, ko jaunu varētu telpās ieviest.

Izplaucē zarus

Pēdējais laiks noplūkt zarus un ielikt tos vāzē ar siltu ūdeni. Tas nekas, ka zaros vēl neriešas zaļi pumpuri, ienesti telpās, visai drīzi izplauks skaistas lapas un varbūt arī ziedi. Ja izvēlēsies ķiršu, plūmju vai ābeļu zarus, izplauks skaisti ziedi, ļoti ātri saulainu noskaņu radīs forsītiju zari ar dzelteniem ziediem, taču arī lazdas, bērzi, gobas atrādīs skaistumu. Vairāk par zaru plaucēšanu vari izlasīt šeit.

Koši dvieļi

Bieži vien ar dažiem aksesuāriem vien var panākt pavisam svaigu noskaņu, un dvieļi ir tie, ar kuriem to var darīt. Gan virtuvē, gan vannasistabā un tualetē – košu krāsu tekstilijas atsvaidzinās ierasto vidi. Piemēram, spilgti dzelteni, zaļi vai maigi rozā, gluži kā pavasarī ziedošie ābeļziedi, raisīs omulīgu noskaņu.

Ielaid telpās pavasari – idejas, kā mainīt noskaņu interjerā
Foto: Shutterstock

Zaļās rotas

Pavasaris ir arī īstais laiks, kad plauktus, palodzes un citas virsmas var papildināt ar skaistākajām rotām – telpaugiem. Nu ir gana pateicīgi laikapstākļi, lai bez bažām no lielveikala pārvestu augus, tāpēc, ja ir vēlme pēc kā jauna, arī telpaugi godam pildīs savu misiju. Ja neesi pārliecināts par savām prasmēm uzturēt telpaugus pie labas veselības, izvēlies augus, kas neprasa īpašas rūpes, un pēc dabas nav cimperlīgi. Šajā apkopojumā ir tādi uzskaitīti.

Pavasaris ir arī īstais laiks, kad atsākt griezto ziedu sezonu mājās. Nav jāgaida svētki, lai vāzes izmantotu ziedu izlikšanai, esam pelnījuši šo dabas burvību aplaimot krietni biežāk, un kāpēc svaigu ziedu klātesamība nevarētu kļūt par ieradumu?

Jauna servīze

Savulaik greznos traukus glabāja dziļos plauktos, lai tikai svētku reizēs tos celtu galdā. Mūsdienās aktuāli jau ikdienā izmantot skaistus, greznus traukus, jo kāpēc gan gaidīt svētkus, ja katra diena ir kā svētki? Tāpēc iegādājies skaistas glāzes, greznu saldumu trauku, pamatīgu bļodu, kurā jebkurš pasniegtais ēdiens izskatīsies kā mākslas darbs, vai kaut jaunu krūzīti, kuras kompānijā katru rītu baudīt dzērienu.

Ielaid telpās pavasari – idejas, kā mainīt noskaņu interjerā
Foto: Shutterstock

Dekoratīvi elementi

Ļoti daudz interjerā mainīs arī dažu elementu nomaiņa. Piemēram, košākas krāsas dekoratīvie spilveni, kāds pavasarim piemērotāks pleds, dzīvespriecīgāks lampas abažūrs vai pat bilde rāmī pie sienas. Atkarībā no interjera sastāvdaļām, katrā gadījumā tas var būt kas cits, tāpēc palūko savu dzīves telpu un padomā, ko no tā visa varētu pamainīt tavā gadījumā. Un tam nav jābūt uzreiz dīvānam vai skapim, pietiks ar dažiem niekiem, piemēram, dekoratīvo paklāju, vāzēm, dekoratīvu elementu pie sienas vai svecēm uz galda.

Mājas smarža

Kā mēs zinām, katra mājām piemīt arī sava īpašā smarža, un pavasarī jo īpaši svarīgi ielaist svaigu gaisu un, ja gribas, to atsvaidzināt ar kādu patīkamu aromātu. Vispirms kārtīgi izvēdini telpas, tad, ja vēlies, vari izkvēpināt kadiķa zarus, lai attīrītu gaisu, bet tikpat labi tas var būt kāds pašgatavots gaisa atsvaidzinātājs.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka