Deviņas lietas, ko vērts ielāgot pirms dzīvokļa iegādes

Deviņas lietas, ko vērts ielāgot pirms dzīvokļa iegādes
Foto: Shutterstock

Nekustamā īpašuma iegāde ir liels notikums ikviena cilvēka dzīvē un tas rada satraukumu, un rodas daudz jautājumu par un ap pirkšanas procesu. Kā nenošaut greizi, lai pēcāk lēmums tieši par konkrētā dzīvokļa iegādi nav jānožēlo?

Šķiet, beidzot esi atradis īsto dzīvokli, kuru vēlētos iegādāties, bet ir tik daudz un dažādi jautājumi.

Iegādājoties pirmo īpašumu, ir lietas un fakti, par kuriem pat nevar iedomāties, tad nu talkā nāk portāla “Cālis” foruma dalībnieku ieteikumi. Ļoti iespējams, ka kāds no šiem padomiem tev palīdzēs izdarīt pareizo izvēli!

 1. Der noskaidrot, kādas ir apkures izmaksas ziemas periodā, pajautājot īpašniekam, lai uzrāda kādu no ziemas mēneša rēķiniem vai kvītīm.
 2. Nepieciešams pārliecināties, vai pati zeme zem dzīvojamās mājas ir īrēta vai tā skaitīsies daļa no tava jauniegūtā īpašuma.
 3. Apskatot ikmēneša rēķinu lapu, būs iespējams saprast, vai dzīvoklim ir kādi parādi.
 4. Ieteicams pārbaudīt, vai un kādas personas ir deklarētas dzīvoklī. Lai gan daudzi uzsver, ka tas nav tik būtiski un to iespējams ātri mainīt, tomēr mēdz būt arī dažādi sarežģījumi, piemēram, deklarētajai personai var būt noslēgts īres līgums ar dzīvokļa šī brīža īpašnieku.
 5. Noteikti nepieciešams darījumu apstiprināt ar pirkšanas/pārdošanas līgumu, kuru sagatavojis notārs vai jurists.

  Deviņas lietas, ko vērts ielāgot pirms dzīvokļa iegādes
  Foto: Shutterstock

 6. Lai darījums būtu drošs, piemēram, lai tu nesamaksātu skaidrā naudā pārdevējam naudu un viņš nepazustu no tavām acīm uz visiem laikiem, iespējams, nepieciešams slēgt līgumu ar banku par darījuma konta apkalpošanu. Otra iespēja, kuru iesaka foruma dalībnieki, ir glabājuma konts pie notāra (vēršoties pie notāra, viņš pastāstīs sīkāk un izsmeļošāk par šī konta priekšrocībām).
 7. Ja nevēlas izmantot notāra pakalpojumus, visu aktuālo informāciju par īpašumu, piemēram, vai pārdevējs ir arī dzīvokļa īpašnieks, vari noskaidrot Zemesgrāmatā, kurā ieraksta nekustamos īpašumus un nostiprina ar tiem saistītās tiesības. Zemesgrāmatas ir visiem pieejamas.
 8. Ja dzīvokli pērk ar bankas starpniecību, banka dos sarakstu ar vērtētājiem, ar kuriem iespējams sadarboties, lai varētu noskaidrot reālo dzīvokļa vērtību. Pirms izvēlies pirmo vērtētāju no saraksta, veic cenu aptauju, lai nenāktos pārmaksāt par šo pakalpojumu.
 9. Kāds foruma dalībnieks min, ka, pēc viņa domām, galvenais nosacījums, pērkot dzīvokli, ir atrunājams līgumā – pārdevējs naudu varēs saņemt tikai pēc tam, kad būs reģistrētas tavas īpašumtiesības un hipotēka par labu tavai bankai, jo banka kā ķīlu par darījumu ņem dzīvokli, kuru tu pērc.

Ieskaties arī šeit, kādi ir jurista ieteikumi, iegādājoties nekustamo īpašumu.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka