Kā izveidot dekoratīvu malkas krāvumu pie kamīna

Kā izveidot dekoratīvu malkas krāvumu pie kamīna
Foto: DELFI

Īstas malkas smarža rada mājīguma sajūtu dzīvojamā telpā. Ja tev ir kamīns, neraugoties uz to, ar kādu kurināmo tas tiek darbināts, šī ideja varētu būt lielisks risinājums ne tikai lai iegūtu mājīguma sajūtu, bet arī paslēps apkures caurules, kuras gan mēģina būt neredzamas aiz kamīna, bet no sāna tāpat redzamas. "Tava Māja" pati izmēģināja, kā uzmeistarot šādu dekoratīvu istabas elementu.

Ja ir vēlēšanās, lai malciņa pie krāsns ir sarkanīgā tonī, tad jāizvēlas alksnis, bet, ja baltā – bērzs. Materiāla variācijas ir ļoti dažādas.

  • Kad īstā koka stumbrs ir atrasts mežā, tas jānozāģē un jāved mājās, lai varētu to saskaldīt attiecīgajās proporcijās (atkarīgs no paša vēlmēm).
  • Tad pagales izliek saulītē, lai tās izžūtu un alkšņa gadījumā "nosauļojas". Tas var prasīt pāris dienas, kuru laikā jāmēģina malka pasargāt no samirkšanas.
  • Kad malka izžuvusi, to saliek ap kamīnu, ja nepieciešams piezāģē koka galus tā, lai malka labi sakļautos un neveidotos lieki caurumi.
  • Malku var salīmēt vai ar skrūvgriezni pieskrūvē vienu pie otras, lai tā nekustētos. Šis ir ideāls variants, ja mājās ir bērni.

Kā izveidot dekoratīvu malkas krāvumu pie kamīna
Foto: DELFI


Vēl ir iespējams izveidot speciālu veidni, kur salikt pagales, lai tās aplietu ar epoksīda līmi. Proti, izveido kasti atbilstoši malkas krāvuma paredzētajai vietai, tad saliek iekšā pagales un visam pāri uzlej līmi. Gala rezultātā malkas krāvums būs tāds, kā glazūrā ietērpts.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka