Foto: Shutterstock
Vai pazīsti kādu, kuram virtuve vienmēr spīd un laistās? Tas nenozīmē ilgas stundas tīrīšanas un kārtošanas darbos, bet pāris slepenus knifiņus, kas palīdz rosīgāko mājvietas daļu uzturēt tīru un kārtīgu ik dienu.

Kā norāda portāls "Apartment therapy", šīs viltības ikdienā palīdz uzturēt virtuvi kārtīgu, lai pārsteiguma apciemojuma reizēs vai lielākās ballītēs, arī tavi viesi spētu sajūsmā noelsties par valdošo tīrību.

Nepārtrauktā tīrīšana

Šīs izklausās nogurdinošāk, nekā patiesībā ir. Katru dienu centies virtuvē padarīt mazos darbus, piemēram, vienmēr nomazgā traukus pēc ēšanas vai saliec tos trauku mazgājamā mašīnā, noslauki plīti vai cepeškrāsni, sašķiro atkritumus, noslauki virtuves virsmu un ēdamgaldu, pievērs uzmanību grīdām un sienām.

Pirmajās nedēļās šķitīs, ka virtuvē tiek pavadīts daudz vairāk laika, tomēr ilgtermiņā mazie darbi atmaksāsies, jo vairs nebūs nepieciešama vesela diena virtuves beršanai un mazgāšanai brīvdienās. Ja katru dienu tiek izdarītas pamata tīrīšanas lietas, tās nesakrājas ilgstošā periodā un ilgtermiņā prasa daudz mazāk laika.

Foto: Shutterstock

Tukša izlietne

Viens no noslēpumiem, kāpēc virtuve liekas tīrāka, ir vienmēr tukša izlietne un nomazgāti trauki. Ja katru vakaru atstāj milzīgu trauku kalnu izlietnē vai neieliec tos trauku mazgājamā mašīnā, tie tāpat nākamajā dienā ir jānomazgā. Tā rezultātā tiek atkal patērēts daudz vairāk laika, jo nereti trauku kalnam pievienojas citi šķīvji, bļodas un krūzes, kas gaida savu mazgāšanas kārtu.

Arī šis noslēpums strādā ilgtermiņā. Ja pirms naktsmiera vienmēr nomazgāsi traukus, tie nekrāsies kaudzēs un katru rītu tu ienāksi tīrā virtuvē. Tas pats attiecas uz trauku mazgājamām mašīnām – vienmēr atceries ielikt traukus un ieslēgt ierīci.

Racionāla trauku un piederumu izmantošana

It īpaši lielās ģimenēs gadu laikā virtuvēs sakrājas neskaitāmi piederumi un trauki. Šo ir svarīgi piefiksēt, lai nerastos lieka nekārtība rosīgajā mājvietas daļā. Ieteicams virtuvē izmantot un turēt tikai tos traukus, piederumus, pannas, katlus un elektriskos palīgus, kas reāli tiek lietoti ikdienā.

Racionāla trauku un citu piederumu lietošana būtiski atvieglo dzīvi, rodas brīva vieta noderīgu lietu glabāšanai, kā arī virtuvē nav vairs tik daudz lietu, kas nemaz nav nepieciešamas.

Foto: Shutterstock

Prom no acīm

Tas ir pārsteidzoši, cik kārtīga virtuve izskatās, ja visi virtuves piederumi ir novietoti tiem paredzētajās vietās, kas acij nav redzamas. Piemēram, sadzīves tehnika, katli un pannas sakārtoti pieliekamajā, trauki – virtuves skapīšos un dažas kafijas krūzītes atklātajos plauktos. Jo mazāk sīkumu mēs redzam, jo kārtīgāka šķiet virtuve.

Ideālā variantā arī skapīšiem, plauktiem, pieliekamajam, atvilktnēm ir jābūt kārtībā, kā to veikt gudri, uzzini šajā rakstā.

Saņemies vājuma mirkļos

Līdz viesu atnākšanai atlikušas 20 minūtes, bet trauki un putekļi valda pār visu virtuvi? Tikai mieru! Ievelc elpu, pacel galvu un aši sakārto, noslauki visu redzamo. Svarīgākais ir kontrole pār lietām, ne satraukums un panika. Ar paceltu galvu aši nomazgā traukus, sakārto tos savās vietās, noslauki virsmas un pārbrauc ar slotu grīdai. Tava pārliecība un ātrās kustības atmaksāsies ar uzviju!

Smaržīgai tīrībai piestāv svaigā citrona smarža. Šeit uzzini, kā šo citrusaugli var izmantot mājvietas tīrīšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!