14 lietas, ko labāk nevajadzētu ievietot trauku mazgājamajā mašīnā
Foto: Shutterstock

Trauku mašīnas ienākšana virtuvē ir lieli prieki un atvieglojums reizē – šķiet, ka sāksies īstā svētlaime, jo varēs aizmirst par trauku kalniem pie izlietnes un lupatiņu iegādi. Lai gan šķiet, ka efektīvā mazgāšanas metode beidzot ir risinājums pēc lielākām un mazākām svinībām – tā nebūt nav, jo der atcerēties, ka ne viss ir paredzēts mazgāšanai trauku mašīnā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tava Māja" piedāvā "PureWow" apkopoto informāciju par lietām, kuras labāk nelikt trauku mazgājamajā mašīnā. To mazgāšanai labāk gan izmanto jau tradicionālās metodes vai tautas ieteikumus, lai efektīvāk un ātrāk atbrīvotos no netīrumiem, piedeguma un eļļas slāņiem.

Šeit vari izlasīt vēl pāris lietas no "Tava Māja" padomu lādes, kuras arī labāk trauku mazgājamajā mašīnā nelikt:

  • Čuguna pannas un kastroļi;
  • Rīve;
  • Ķiploku spiede;
  • Alumīnija kausi, putu slotas, lāpstiņas;
  • Cepamās formas un veidnes;
  • Keramiskie virtuves piederumi;
  • Profesionālie naži.

Koka izstrādājumi

Lai gan šķiet, ka skaistie koka piederumi un dēlīši varētu kļūt tikai spodrāki pēc ielikšanas trauku mazgājamā mašīnā, tas var beigties ar skumjām, jo trauku mašīna tos var iznīcināt. Mazgāšanas laikā tie var zaudēt savu formu, kā arī izdilt un saplaisāt.

Kristāla trauki

Dārgos un vērtīgos kristāla traukus labāk atstāj mazgāšanai ar rokām, jo pastāv risks, ka trauslajiem traukiem var saplīst kāda maliņa.

Pannas

Instrukcijā allaž pārbaudi, vai konkrētā panna ir paredzēta mazgāšanai trauku mazgājamā mašīnā. Kamēr vienas pannas ir tam paredzētas, citas, piemēram, var zaudēt savas virsmas efektivitāti.

Vara trauki un piederumi

Krāšņos vara traukus un piederumus labāk atstāj mazgāšanai ar rokām. Kā norāda portāls "PureWow", tad trauku mazgājamā mašīna var sabojāt vara pārklājumu.

Ceļojuma krūzes un termokrūzes

Lai gan uz tām ir rakstīts, ka tās ir drošas mazgāšanai trauku mazgājamā mašīnā – nepaļaujies uz to! Portāls brīdina, ka karstā temperatūra var ietekmēt krūzīšu vāciņus, kā rezultātā tās vairs tik labi nevarēs pildīt savu funkciju.

Trauki ar uzlīmēm

Mazgāt burciņas trauku mazgājamā mašīnā ir laba ideja, bet pirms tam gan vajadzētu noņemt nost visas uzlīmes un etiķetes. Šeit un šeit varēsi atrast efektīvus veidus, lai ātrāk noņemtu nost etiķetes no stikla burkām un pudelēm. Kā skaidro portāls, tad etiķetes var negatīvi ietekmēt trauku mašīnu, piemēram, tās var sakrāties filtros.

Vecmāmiņas trauku komplekti

Tāpat nevar aizmirst, ka trauku mazgājamā mašīna var "apēst" vecmāmiņas skaisto servīžu zelta maliņas un smalkos zīmējumus uz traukiem. Labāk gan pasaudzē mantojumu, nomazgājot lepnos traukus ar rokām.

Tags

Trauki Trauku mazgājamā mašīna Trauku mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi