Uz krūzītes, krekla vai mēbelēm: kā veikli likvidēt izlijušas kafijas pēdas
Foto: Shutterstock

Bieži vien kafija pamanās izlīt no krūzītes visnepiemērotākajos laikos – kad skrien uz darbu, beidzot apsēdies ar iemīļoto grāmatu rokās, īpašās svinībās u.c. Tāpat kafijas pēdas ar laiku kļūst manāmas arī uz krūzītēm, tādējādi tās zaudē savu glīto izskatu.

Kā tad rīkoties, lai atbrīvotos no kafijas traipiem? Sāksim ar netīkamajām pēdām uz krūzītēm – teic tām ardievas, uz trauku lupatiņas uzpilinot mazgājamo līdzekli un pievienojot sodu. Mazgāšanā nekas specifisks nav jāievēro, taču galvenais paturēt prātā, ka ar trauku mazgājamo līdzekli vien izcilu rezultātu sasniegt nevarēs.

Runājot par kafiju, kas izlijusi uz krekla, blūzes vai biksēm, kā lielāko daļu traipu, arī šos ieteicams tīrīt uzreiz pēc "negadījuma". Dažreiz pat pietiek ar drēbes gabala iemērkšanu vēsā ūdenī uz aptuveni 15-20 minūtēm, lai traips izzustu – pa laikam gan atceries, ka traipam no drēbes iekšpuses jālej tekošu ūdeni. Ja kafijas pēdas ietiepīgi turpina neizzust, ņem talkā šķidro veļas mazgājamo līdzekli (ja nav, der arī šķidrās ziepes) – uzlej uz kafijas atstātajām pēdām un atstāj bez ievērības aptuveni piecas minūtes. "The Spruce" raksta, ka traipus, kuri jau "ieedušies" drēbē vai ilgstoši atstāti nemazgāti, vajadzēs iemērkt ūdenī vēlreiz, ik pa laikam maigi vietu paberzējot.

Ja audumu apskādējusi auksta kafija, traipu apkaisi ar šķipsniņu sāls vai sodas un pēc tam noklāj to ar glicerīnu un olas dzeltenumu. Vēl citus variantus, kā tikt gala ar dažādu kafiju traipiem, lasi šeit.

Taču krekla vietā var gadīties arī apliet kādu mīksto mēbeli, bet to tik viegli ūdens bļodā neieliksi. "Goodhouskeeping" vēstī, ka nepieciešams izgatavot mazgājamo līdzekli no divām ēdamkarotēm šķidro ziepju un divām glāzēm auksta ūdens. Vislabākais variants ir piesūcināt ar līdzekli švammi un tad maigi uzspiest uz mīkstās mēbeles, lai nebojātu materiālu.

Kad kafija pamanījusies trāpīties uz paklāja, vispirms traipu kārtīgi nosusini. Pēc tam bļodiņā sajauc ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa, vienu ēdamkaroti etiķa un divas glāzes silta ūdens. Tad rīkojies līdzīgi kā minēts ar mīkstajām mēbelēm – švammi uzspied uz traipa, bet pēc tam ar baltu lupatiņu maigi patīri. Kad traips izzudis, pārlej tam pāri aukstu ūdeni.

Šajā rakstā minētas vēl citas alternatīvas, kā atrīvoties no kafijas pleķa uz mīkstā paklāja.

Tags

Kafija Mājas tīrīšana

Comment Form