Slinkie tīra divreiz: slikti ieradumi mājas uzkopšanā, kurus vērts izskaust

Slinkie tīra divreiz: slikti ieradumi mājas uzkopšanā, kurus vērts izskaust
Foto: Shutterstock

Pavisam iespējams, ka grīdu un logu mazgāšana, drēbju gludināšana un plauktu slaucīšana nav tavas mīļākās nodarbes, taču, gribot vai negribot, to nākas darīt, lai neaizaugtu nekārtībā. Cenšoties visus mājas darbus atlikt uz rītdienu vai izdarīt pēc iespējas ātrāk, rezultāts bieži vien ir gluži pretējs. Kādiem mājas uzkopšanas ieradumiem jāteic ardievas, lai darbs beigu galā nebūtu jāveic divreiz ilgāk, lasi turpmākajās rindās.

Kārtībā neesošu rīku lietošana

Pirms uzkopšanas darbu sākšanas vienmēr pārliecinies, ka visi rīki ir lietošanas kārtībā – tie nav nolietojušies vai veci. Piemēram, tev nāksies kādu virsmu vai trauku mazgāt divreiz, ja izmantosi lupatiņu, kurai ir nepatīkams aromāts, kas ir pilnībā normāla parādība pēc ilgstošākas lietošanas. Tāpat absolūti nejēdzīga būs paklāja sūkšana, ja putekļu sūcēja maisiņš vai filtrs būs jau pilns.

Mitro dezinfekcijas salvešu lietošana vannasistabas uzkopšanā

Neapšaubāmi, mitrās dezinfekcijas salvetes ir lielisks variants, ja nepieciešams aši noslaucīt izlietni, taču diez vai vienā salvetē būs gana daudz līdzekļa, lai notīrītu visas virsmas. Kad būsi ticis līdz klozetpodam vai rokturim, dezinfekcijas salvete savu spēju aizslaucīt baktērijas būs zaudējusi un tagad tikai tās pārnesīs no vienas virsmas uz citu.

Protams, iespējams arī ņemt vienu salveti pēc otras, taču tad vienā tīrīšanas reizē tev izies vesela paciņa, ja ne vairāk. Ņemot vērā, ka vannasistabas apstākļi prasa, lai šo telpu uzkoptu regulāri, tāpēc dezinficējošo salvešu izmantošana var būt dārgs prieks.

Kādos mājas uzkopšanas darbos mitrās salvetes noder, lasi šeit.

Grīdu slaucīšana pirms putekļu likvidēšanas

Atceries – grīdu slaucīšana vai paklāju sūkšana ir pats noslēdzošais uzkopšanas darbiņš telpā. Nav jēgas slaucīt grīdu, ja vēl nav likvidēti putekļi uz plauktiem, palodzēm vai lampām, jo tāpat dabūsi ņemt slotu rokās vēlreiz. Slikts ieradums ir arī nepabeigt iesākto mājas darbu līdz galam – ja sāki gludināt veļu, tad arī pabeidz, un neļauj sev sākt paralēli ik pa brīdim sērfot internetā.

Kā izvairīties no putekļiem
Foto: Shutterstock

Āra apavu valkāšana iekštelpās

Apavi, kuri tiek auti kājās, dodoties uz darbu, veikalu, skolu vai draugu ballīti, ir domātu tikai tam, lai ar tiem staigātu ārā. Arī tad, ja pēc ienākšanas zole tiek noslaucīta, nav garantijas, ka telpā netiks ievazāti netīrumi, mikrobi un baktērijas. Gan pats novelkot kurpes, gan arī aicinot ciemiņus to darīt, aiztaupīsi sev vēl vienu pamatīgu grīdas mazgāšanas, tīrīšanas un sūkšanas reizi.

Parasti apavus kājas vēlas atstāt dāmas, kuru ausgtapēžu kurpes lieliski izskatās ar izvēlēto tērpu. Vēl viens iemesls, kāpēc divreiz padomāt, vai atļaut nēsāt ciemiņiem kurpes tavā mājvietā, ir grīdu bojāšanas jautājums. Spici kurpju papēži ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc koka grīdas segums vairs neizskatās kā jauns – par vēl citiem iemesliem uzzini te.

Pārāk daudz mazgājamā līdzekļa

Domā – jo vairāk, piemēram, trauku mazgājamā līdzekļa uzpilināsi un lupatiņas, jo labāk nomazgāsi traukus? Taisnība, ka piekaltušus netīrumus nomazgāt būs vieglāk, taču tad jāatceras divtik ilgāk šķīvi, bļodu vai krūzi skalot zem ūdens. Ja līdzeklis netiek kārtīgi nomazgāts, tas kļūs gluži vai par mikrobu magnētu. Jebkuru mazgāšanas līdzekli izmanto tikai tik daudz, cik norādīts uz iepakojuma, lai ietaupītu gan naudu, gan arī laiku.

Ja nevēlies tīrīšanas līdzekļus pirkt veikalā, šajā rakstā atradīsi desmitiem alternatīvu variantu, kurus pagatavot mājas.

Instrukciju nelasīšana

Steidzīgie un ātrie mājas tīrītāji reizēm pat nevīžo izlasīt, kas rakstīts uz konkrētā līdzekļa pudeles. Nebrīnies, ja stikls neizskatās tik spožs, kā tam vajadzētu būt, ja izmanto līdzekli koka virsām. Noteikti nav jāpaķer pirmais līdzeklis, kurš ir pie rokas, bet gan kārtīgi jāizlasa, kādos gadījumos un kādu vietu tīrīšanai tas domāts.

Mājas uzkopšanai nav jāatvēl stundām ilgs laiks, dažādas mājvietas telpas var iztīrīt vien pāris minūšu laikā, ja esi koncentrējies uzdevumam. Kā uzkopt, piemēram, virtuvi vai vannasistabu 15 minūtēs, lūko šajā rakstā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka