Pieci iemesli, kāpēc mājoklī nevajadzētu staigāt ar āra apaviem
Foto: Shutterstock

Nereti slinkums un nogurums dara savu, kā rezultātā, ieejot mājās, vairs negribas vilkt nost āra apavus. Tā vietā mēs izvēlamies aizlāčo līdz istabai, lai noliktu iepirkuma maisiņus vai arī ieveltos dīvānā. Varētu šķist, ka vienīgā skāde šādai rīcībai ir netīras grīdas, bet tā nebūt nav. Šādas darbības mājoklī var nodarīt kaitējumu arī mājinieku veselībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atsaucoties uz Arizonas Universitātes un Hjūstonas Universitātes veiktajiem pētījumiem par apaviem, portāls "Reader's Diggest" apkopojis piecus iemeslus, kāpēc mājās nevajadzētu staigāt ar āra apaviem. Viens no šādiem iemesliem ir arī baktērijas, kas ir atrodamas uz āra apaviem, ko izpētījuši arī Arizonas Universitātes un Hjūstonas Universitātes pētnieki.

Baktērijas

Arizonas Universitātes pētnieki pētījuši 26 nejauši izvēlētu cilvēku apavus, kas nēsāti vismaz trīs mēnešus. Pētījumā secināts, ka uz viena apavu pāra atrastas 3,600 līdz 8,000,000 baktērijas, bet vidējais skaitlis bijis aptuveni 421,000 baktērijas.

Atceries, ka pēc sezonas beigām apavus jānotīra un jānopucē. Tāpat labāk apavus novieto tam paredzētā vietā koridorā vai pie mājokļa ieejas durvīm, nevis ar tiem pārvietoties pa visu mājokli, iznēsājot nevēlāmās baktērijas un apdraudot savu un savu mīļo veselību.

  • Kā apavus "reanimēt" pēc laipošanas starp peļķēm, lasi šeit.

Toksīni

Uz taviem iecienītajiem apaviem var būt ne tikai baktērijas, bet arī toksīni. Kā skaidro portāls, tad apavi ar toksīnu kārtiņu var būt klāti arī pēc pastaigas pa zāli vai pa lauku, kas ir miglota, mēslota vai apstrādāta ar ķimikālijām. Ja ikdienā sanāk darboties šādos laukos, tad zini – šādu apavu likšana mājoklī var kaitēt tavai un arī pārējo mājinieku veselībai.

Netīrumi

Šo varētu saukt viennozīmīgi par populārāko argumentu, kāpēc āra apavi nav paredzēti valkāšanai telpās. Šādi var nodrošināt sev tikai lielāku darbu, jo katru reizi būs jāņem rokās slota vai putekļusūcējs, lai sakoptu radīto šmuci. Tā vietā met slinkumu pie malas, novieto apavus tur, kur tie ir paredzēti! Iegādājies kaut vai speciālu paliktni vai paklājiņu, kur novietot apavus, kas ir īpaši netīri, kā arī centies tos notīrīt uzreiz pēc ienākšanas mājoklī, jo nevienam taču vēlāk nav patīkami tīrīt apavus, kas jau ir piekaltuši ar dubļu kārtiņu.

Grīdas seguma bojātāji

Ikviens noteikti mājoklī ir redzējis švīkas uz grīdas vai augstpapēžu apavu radītos nospiedumus. Tas pats ir attiecināms uz paklājiem, kurus pēc tam vēlāk ir grūti iztīrīt no apavu netīrumiem. Savā mājoklī āra apavus atstāj pie ieejas durvīm, bet tālāk pa grīdām čāpo ar istabas čībiņām vai zeķēm.

Nebūs jāmeklē pazaudētie apavi

Piekritīsiet, ka mājoklī mēdz pazust ne tikai zeķes, drēbes un citas lietas, bet arī apavi. Lai izvairītos no apavu meklēšanas – neej ar tiem tālāk pa citām telpām, bet atstāj visus vienā vietā, piemēram, koridorā. Šādi tu ne tikai organizēsi kārtību, bet arī izvairīsies no ilgās meklēšanas.

Tags

Kurpes Mājas tīrīšana Zābaki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form