10 efektīvi ieteikumi, lai atbrīvotos no nepatīkamā apavu aromāta
Foto: Shutterstock

Kad siltais vasaras laiks ir beidzies un iestājas drēgnais rudens, sandales jānomaina pret siltākiem apaviem. Lai arī cik rūpīgi apavi tiek kopti, tie nereti kļūst smacīgi, kā rezultātā nav ne mazākās vēlmes kājās aut apavus, kurus apvij nepatīkams aromāts.

Iedvesmojoties no portāla "Delfi.lt" un saviem arhīva krājumiem, "Tava Māja" piedāvā 10 risinājumus, lai efektīvi atbrīvotos no nepatīkamā apavu aromāta.

Soda mājās ir universāls līdzeklis, kuru var izmantot ne tikai vannasistabas un virtuves tīrīšanā, kārumu cepšanā, bet arī apavu smakas likvidēšanai. Dzeramo sodu jāieber apavos, lai tā pastāv vairākas stundas. Kad sodu labāk aizvietot ar citiem līdzekļiem, lasi šajā rakstā.

Nepatīkamā aromāta likvidēšanai talkā var nākt arī tējas maisiņi! Tiem nav jābūt mitriem vai tikko izņemtiem no krūzes, bet gan sausiem.

Efektīvs līdzeklis, kas palīdzēs novērst nepatīkamu aromātu apavos, ir ēteriskajās eļļās mērcētas vates plāksnītes vai bumbiņas. Tās ievietojot apavos, pēc kāda laika no nepatīkamā aromāta nebūs ne vēsts!

Neparastāks risinājums ir apavu ievietošana ledusskapī. Tie tur jātur vismaz 12 stundas. Zemākā temperatūrā baktērijas tiek iznīcinātas, līdz ar to pazūd arī smaka. To gan nav ieteicams darīt ar lakādas apaviem, jo tie var sarauties. Ledusskapī var arī novietot apavus, kas ir nedaudz par mazu, jo, ja apavos ievietos maisiņu ar ūdeni, tas aukstumā tos nedaudz izpletīs. Tikai atceries, ka nevar ūdeni liet pa taisno iekšā apavos, jo šādi nodarīsi tiem skādi. Kādas neēdamas lietas vari likt ledusskapī, lasi šeit.

Ja pa rokai nav ne speciālu līdzekļu, ne arī sodas vai tējas, tad portāls iesaka apavus novietot saulainā vietā, piemēram, pie loga vai uz balkona. Kā skaidro portāls, tad nepatīkamā smaka pazudīs, jo apavi saulē "uzsils".

Lai iznīcinātu nepatīkamo aromātu, apavos var ievietot arī apelsīnu vai citronu miziņas. Šāda metode būs tikpat efektīva kā ar ēteriskajās eļļiņās mērcētās vates plāksnītes.

Ja ar šīm metodēm nav līdzēts, tad apavus var dezinficēt ar medicīnisko spirtu. Kā skaidro portāls, tad medicīniskajam spirtam ir antibakteriāla iedarbība. Tāpat spirts visai ātri palīdzēs izžūt mitriem sporta apaviem.

Vēl var izmēģināt metodi, kurā iesaka apavos novietot sausu ziepju gabaliņu, kas nomāks nepatīkamo smaku.

No savas padomu pūra lādes "Tava Māja" iesaka arī izmēģināt ūdeņraža pārskābi, kura jāiepilina vates tamponā, bet pēc tam kārtīgi jāizslauka apavi no iekšpuses – tas palīdzēs dezinficēt un neitralizēt aromātu. Smaku var neitralizēt arī ar etiķa šķīdumu, kurš jāiepilina avīzēs, bet pēc tam tās jāsabāž apavos.

Tava Māja" apkopoja portāla "Cālis" foruma lietotāju noderīgos ieteikumus, kas palīdzēs cīņā ar smakojošiem apaviem. Ja ar tiem nav līdzēts, tad citus padomus vari smelties šajā rakstā, bet šeit vari izlasīt, ko darīt, ja svīst un smird kājas.

Lūk, tautas ieteikumi, kas, iespējams, palīdzēs pret smaku apavos:

  • Speciālie apavu dezodoranti, kurus var nopirkt apavu veikalos;
  • Apavos jāievieto smaržīgās ziepes;
  • Apavos jāsaber soda;
  • Vienkārši jāiegādājas divi apavu pāri, lai ar vienu apavu pāri nav jāstaigā katru dienu;
  • Jāiepilina nedaudz tējaskoka eļļiņa.

Tags

apavi Apavu glabāšana Dienas padoms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form