Noderīgas lietas, kurām mājās vienmēr jābūt pa ķērienam ārkārtas situācijās
Foto: Shutterstock

Ārkārtas situācija mājoklī var piemeklēt ikvienu, tāpēc jābūt drošam, ka mājoklī ir lietas, kas var noderēt neparedzētos gadījumos.

Ja tavās mājās jau ir ugunsdzēšamais aparāts, sērkociņi vai medikamenti, tas jau ir apsveicami, bet ir vēl pāris lietas, kuras mājoklī jātur pa rokai. Kādas tās ir, lūko portāla "Reader's Digest" apkopotajā sarakstā:

Telefona lādētājs vai tā dēvētie power bank. Mobilais telefons vai citas ierīces darbosies tik ilgi, cik to baterija ļaus, tāpēc vienmēr mājoklī nepieciešams nodrošināties ar telefonu lādētājiem vai arī lādētājus, kurus nav nepieciešams visu laiku turēt pie rozetes – power bank.

Radio. Šī elektroierīce var šķist ļoti vecišķa, bet tā var palīdzēt ārkārtas situācijās. Arī Iekšlietu ministrijas ieteikumos par rīcību ārkārtas situācijās minēts tieši tas, ka jāieslēdz ir radio vai televizors, jo tur varēs saņemt informāciju par notikušo un turpmāko rīcību.

Medikamenti un pirmās palīdzības kastīte. Mājoklī allaž jābūt medikamentiem un arī pirmās palīdzības kastītei, kurā ir viss nepieciešamais pirmās palīdzības sniegšanai. Ja tavā mājā jau ir šīs lietas, tad varbūt jaunajā gadā nepieciešams uztaisīt kastītes revīziju, lai pārliecinātos par zāļu derīguma termiņu. Zāles ar "iztecējušu" derīguma termiņu var nodot aptiekās.

Svece, laterna vai lukturis. Šīs lietas noderēs, ja mājoklī pazūd elektrība. Neaizmirsti sarūpēt arī sērkociņu krājumus vai šķiltavas.

Baterijas. Tās būs noderīgas, ja mājās ir radio, kas darbojas tikai uz baterijām. Mūsdienās ir ne tikai ar elektrību uzlādējamie lukturi, bet arī tādi, kuros var ievietot baterijas.

Konservi vai citi ēdieni ar ilgu derīguma termiņu. Ja tomēr ir piemeklējusi tāda liksta, ka nav iespējams izkļūt no mājokļa, lai dotos uz veikalu, noderēs lieki pārtikas krājumi.

Rezerves ēdiens mājas mīlulim. Neaizmirsti arī par saviem mājdzīvniekiem, tāpēc arī sarūpē viņiem lieku ēdiena paciņu vai konservu, kas stāv nebaltām dienām.

Gāzes balons vai rezerves plītiņa. Ja mājoklī nav elektrības un arī gāzes plīts, tad noderēs maza plīts ar nelielu gāzes balonu, kur uzsildīt ēdienu.

Ūdens. Nekad nevar zināt, kas mājoklī var atgadīties, bet lieki ūdens krājumi noderēs, ja piemeklē viens no ļaunākajiem scenārijiem, proti, nestrādā ūdens sistēmas. Šādi tev būs rezerves variants.

Lieka nauda. Teiksiet, ka ārkārtas situācijās tā nemaz nav vajadzīga? Ir gan! Ārkārtas situācija var būt arī tad, ja bankas karte nedarbojas, bet līdz bankai pēc jaunas kartes doties nav laika.

Neliels instrumentu komplekts. Instrumenti mājoklī var ļoti noderēt tieši ārkārtas situācijās, kad kaut ko veikli vajag salabot. Kā iesaka portāls, tad instrumentu kastē vajag iekļaut āmuru, uzgriežņu atslēgu un skrūvgriezi.

Svarīgu dokumentu kopijas. Kā skaidro portāls, tad šī ideja ir tikai apsveicama. Kopijas jāglabā drošā vietā, kā arī tās var saglabāt digitāli.

Galda spēles. Ja domājat, ka šim galīgi nav jābūt ārkārtas situācijās noderīgu lietu sarakstā, tad paskaidrosim iemeslu, kāpēc tomēr spēles vajadzētu iekļaut. Ārkārtas situācija nav tikai ugunsgrēks, plūdi vai dabas katastrofa. Daždiem ārkārtas situācija var šķist pat elektrības pazušana. Kā skaidro portāls, tad spēles palīdz nomierināties un relaksēties. Ja ir pieputināts ceļš ar sniegu, kā rezultātā kādu laiku nevar izbraukt no mājokļa, kāpēc gan nepavadīt laiku ar saviem mīļajiem galda spēļu turnīrā?

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Dienas padoms
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form