Ko dāvināt jaunajiem saimniekiem

Mūžam aktuālā sālsmaize: ko dāvināt jaunajiem saimniekiem un kā to sarīkot
Foto: Shutterstock

Izvēlēties dāvanu uz jebkuriem svētkiem ir atbildīgs uzdevums, un sālsmaize nav izņēmums. Tas, kāda veida dāvanu pasniegt, lielā mērā atkarīgs no tā, kura dzīvesvieta šim cilvēkam/cilvēkiem pēc skaita tā ir. Precīzāk – vai viņam vēl trūkst ikdienas dzīvei nepieciešamo priekšmetu vai, gadiem ejot, viss ir iegādāts gana daudz.

Ja cilvēki pārvācas no plašākas dzīvesvietas uz šaurāku, viņiem labi noderēs daudzfunkcionāli priekšmeti, kuri palīdz taupīt rūmi. Turpretī, ja no maza dzīvokļa mantas tiek pārvestas uz lielāku, noderēs tādas lietas kā papildu dvieļi vai interesanti interjera elementi.

Lūk, "The Spruce" piedāvā sarakstu ar dāvanām, kuras vari pasniegt jaunajiem saimniekiem sālsmaizes pasākumā! Tajā atrodamas gan tradicionālākās dāvanas, gan arī jaunas idejas un varianti.

 • Mājvietas zaļās rotas – telpaugi. Ja nezini, kāds ir jaunās mājvietas iekārtojums, dāvini mazprasīgus istabas augus. Populārāko vidū minams naudas koks jeb krasula, orhideja, arī ripsālis.
 • Saimniecībā noderīgas lietas. Ja vēlies dāvināt vakariņu traukus, sulas glāzes vai stilīgu pannu, vērts vispirms noskaidrot, vai tāda saimniekiem jau nav iegādāta. Tāpat šāda veida dāvanu iegādi ieteicams pārspriest ar citiem viesiem, lai neiegādātos divus identiskus komplektus.
 • Interjera elementi, kurus nepieciešamības gadījumā izmantot ikdienā. Kā piemēru var minēt elegantu paplāti, stilīgu svečturi, mīkstu pledu, mūsdienīgu puķu vāzi vai augļu bļodu, greznu kūkas statīvu svētkiem un tamlīdzīgi. Taču ar interjera elementiem jābūt uzmanīgiem, ja nezini, kādā stilā dzīvesvieta iekārtota.
 • Sveces. Arī tās var kalpot kā interjera elements. Ar smaržīgajām svecēm jābūt uzmanīgiem, lai aromāts nešķistu pārāk uzmācīgs.
 • Kaut kas pašu gatavots. Piemēram, izcepta maizīte. Tā gan piepildīs māju ar patīkamu aromātu, gan ļaus arī vēderam priecāties, un tas sālsmaizē ir svarīgi.
 • Grozs "Viss, kas nepieciešams". Vari jaunajiem saimniekiem uzdāvināt grozu ar rīkiem, kuri domāti kādam konkrētam mērķim, piemēram, dārza piederumi, mazam remontam nepieciešamie rīki, fotogrāfiju rāmīši, priekšmeti, kas palīdzēs radīt mākslas darbus u.c.
 • Vannas bumbas iemīļotajā smaržā. Taču vislabāk, ja tās ir pašu gatavotas. Kā darbiņš veicams, uzzini šeit.
 • Uzvārda burti. Mūsdienās populāri kļuvis dāvināt no dažādiem materiāliem izgatavotus burtus, kurus saimnieki var savienot vienā vārdā, iespējams, izveidojot savu uzvārdu.
 • Kaut kas no iepriekšējās dzīvesvietas – ja tā nav atstājusi sāpīgas atmiņas. Kāds priekšmets, kas atgādina par piedzīvoto un labajiem laikiem, liks jaunajā dzīvesvietā justies mājīgāk.
 • Pavārgrāmata. Šī ir apsverama dāvana gan tiem, kuri gatavo kā šefpavāri, gan arī tikai vēl mācās. Vari arī sagatavot savu pavārgrāmatu, kurā apkopotas, tavuprāt, gardākās receptes, kuras neatteiktos kādu dienu šajā mājā nogaršot.
 • Dāvanu karte. Kamēr vieni uzsver, ka dāvanu karte ir labs variants, jo saimnieki varēs iegādāties patiešām to, kas nepieciešams, citi uzskata – sālsmaize paredzēta tam, lai dzīvesvietā radītu mājīgumu un izrādītu cieņu saimniekiem, nevis nodrošinātu ar sadzīvei nepieciešamo. Lai saprastu, vai dāvanu karte ir labākā lieta, ko pasniegt, vērts pārdomāt, kādu dāvanu tieši šie konkrētie saimnieki vēlētos saņemt.

Varētu šķist, ka cilvēkiem jaunā mājvietā noderēs teju viss, kas saistīts ar traukiem un ēst gatavošanu jeb saimniecībā noderīgas lietas, taču tradīcijas vēsta, ka jaunajiem saimniekiem nedrīkstot dāvināt asus priekšmetus, piemēram, nažus vai dakšas. Tad mājvietā būšot ķildas.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Svētki
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form