Uzkopjam mājokli! Tīrīšanas plāns visai nedēļai
Foto: Shutterstock

Mājokļa tīrīšana ir viens no sarežģītākajiem darbiņiem, kas aizņem vairākas stundas brīvā laika. Tā vietā, lai nebūtu jāpavada visa diena, lai uzkoptu ne tikai vannasistabu, virtuvi vai citas telpas, der izveidot nedēļas plānu, kā rezultātā tīrīšanu varēs veikt efektīvāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laika menedžmenta speciāliste un blogere Irina Sokoviha mudina dzīvokli sadalīt sešās zonās, kas krietni atvieglos tīrīšanu. Viņa gan pati atzīmē, ka šī sistēma ir lieliski piemērota mazgabarīta dzīvokļiem.

Kā gan šī sistēma strādā? Katru dienu tiek izvēlēta viena telpa, kur veikt uzkopšanas darbus, piemēram:

  • Pirmdien – priekšnams;
  • Otrdien – sanitārais mezgls;
  • Trešdien – virtuve;
  • Ceturtdien – viesistaba un mājas darba vieta;
  • Piektdien – guļamistaba;
  • Sestdien – bērnistaba;
  • Svētdiena – jāatvēl lielā darba veikšanai, piemēram, ledusskapja tīrīšanai vai kāpņu telpas sakārtošanai u.c.

Svarīgais aspekts, kā uzsver Sokoviha, ir zonu neapvienošana. To var darīt tikai tādā gadījumā, ja tām ir saderīga tematika. Savukārt jau pirmdien uzkopšanas darbiem jārit vecajās sliedēs, proti, jāatgriežas zonā – pirmdienā jāsāk tīrīt priekšnams, otrdienā – sanitārais mezgls utt. Viņa gan pieļauj, ka šī metode darbosies tiem cilvēkiem, kuri ir minimālisti, jo telpās nav daudz priekšmetu vai mēbeļu.

Lai nenāktos izlaist kādu no darbībām – izveido kalendāru! Tas palīdzēs atcerēties ne tikai darāmos darbus, bet nesajaukt kopšanas secību. Savukārt šajā rakstā vari izlasīt knifiņus, lai māju uzkoptu pāris minūšu laikā. Īpaši noderīgi tas būs tiem, kuriem mājās ciemiņi klauvē jau teju pie durvīm.

Raksta tapšanā izmantota Irinas Sokovihas grāmata "Veiksmīgā saimniece. Kā paspēt visu padarīt?" (izdevniecība "Avots", 2015).

Tags

Mājas darbi Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form