Pieredzes stāsts: kā apkarot iršus ar putekļusūcēju un cauruli
Foto: Shutterstock

Ik vasaru mājā un dārzā sarosās dažādi lidoņi, kuru apkarošana nav no tiem vieglākajiem uzdevumiem. "Tava Māja" lasītājs Jānis Jakubovs no Ikšķiles labprāt dalās pieredzes stāstā par to, kā ar putekļu sūcēja un caurules palīdzību var apkarot iršus.

"Ir tikai viena un droša metode, kā tikt vaļā no šiem kukaiņiem, un tas ir putekļu sūcējs ar pagarinātu cauruli," norāda Jānis. Ar šīs metodes palīdzību viņš savācis iršus savas mājas bēniņos, kuri bija tur izveidojuši pūzni apmēram 40 centimetru diametrā.

Pieredzes stāsts: kā apkarot iršus ar putekļusūcēju un cauruli
Foto: Shutterstock

"Pievienoju putekļusūcēja iesūcēja galam apmēram trīs metru garu plastmasas cauruli un pieslēju to tuvu iršu pūžņa galvenajai izejai. Katrs irsis gribēja paskatīties, kas tā par cauruli un dabiski ar paukšķi nonāca putekļu sūcējā," stāsta Jānis. "Pēc pusstundas, kad izslēdzu putekļu sūcēju, tas dūca kā bišu strops. Tad ielēju caurulē kādus 50 gramus šņabīša un tad viss apklusa."

Kā stāsta Ikšķiles iedzīvotājs, tad viņš ar šīs metodes palīdzību ir izglābis vairākus kaimiņus gan no iršiem, gan lapsenēm. "Pirmo reizi biju saģērbies aizsargdrēbēs un ar gāzmasku, bet neviens irsis par mani neinteresējās, viņus interesēja tikai svešā caurule pūžņa tuvumā!" tā Jānis.

Šajā rakstā vari izlasīt vēl citus padomus, kā atbrīvoties no lidoņiem mājās, tajā skaitā arī lapsenēm, odiem un mušām.

Ja arī tev ir lielisks un efektīvs paņēmiens, kuru izmanto, lai cīnītos ar lidoņiem – pastāsti par to "Tavai Mājai" e-pastā: maja@delfi.lv vai arī komentāros!

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Dienas padoms
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form