Foto: Shutterstock
Ja nedzīvo īpašumā, kas oficiāli pieder tev, īre ir tikai viena daļa no ikmēneša maksājumiem, kas saistīti ar mājokli. Tam seko komunālie maksājumi, piemēram, par ūdeni un elektrību, kurus, starp citu, vasarā ir iespējams samazināt. Lūk, "Reader's Digest" ekspertu padomi!

Dušā pavadītais laiks


Duša ir viens no glābiņiem karstajās vasaras dienās, tāpēc nereti ļaudis tajā uzkavējas ilgāk par pāris minūtēm. Ja arī ieskrien dušā tikai ātri noskaloties, nevar izslēgt iespējamību, ka pēc 10 minūtēm aizvien stāvēsi tajā pašā vietā un pozā, domām "aizpeldot" kaut kur tālu. Pazaudētās laika izjūtas dēļ ūdens visu laiku ir vienmērīgi tecējis, un, līdz ar to, vienlaicīgi audzis arī tavs rēķins. Risinājums nav neiešana dušā, bet gan laika ierobežošana, piemēram, kad plāno doties mazgāties, uzliec atgādinājumu telefonā, kurš zvanīs pēc piecām minūtēm, ziņojot, ka pienācis laiks kāpt ārā.

Aizkaru aizvēršana


Vasarā ir ierasts, ka siltas dienas mijas ar aukstām un karstākajās stundās rokas pašas stiepjas pretī ventilatoram, lai telpu padarītu nedaudz vēsāku. Ja prognoze liecina, ka dienas laikā būs pamatīgs karstums, atvēli laiku, lai aizvērtu aizkarus, kas neļauj tiešajiem saules stariem iespīdēt mājoklī. Tādā veidā izvairīsies arī no ventilatoru nepieciešamības.

Žāvētāja nelietošana


Vasaras mēneši ir īstais laiks, lai veļas žāvētājam dotu pelnītu atvaļinājumu. Protams, šādi žāvētām drēbēm ir savi plusi, taču neaizmirsti, ka arī vecajam, labajam veļas auklai nav ne vainas. Ja dzīvo privātmājā, to realizēt ir pavisam vienkārši, taču arī daudzstāvu dzīvokļu māju pagalmos tādas ir pieejamas. Tāpat veļu var izlikt uz balkona vai auklas pie loga.

Visu ģimenes locekļu iesaiste


Ja pieaugušie ir daudz vērīgāki, vai, piemēram, katru reizi izslēdz gaismu, kad iziet no istabas, bērniem ar to var būt problēmas. Viņi, protams, ir taupīgāki arī tāpēc, ka paši maksā šos rēķinus, taču mazākos ģimenes locekļus var aicināt būt taupīgākiem, katru mēnesi tos parādot. Ja, atskatoties uz iepriekšējiem maksājumiem, izdevies ietaupīt, starpību vari likt ģimenes kopīgajā ceļojuma kastītē. Tas var bērnus motivēt daudz uzmanīgāk sekot līdzi savām rīcībām.

Laistīšanas triki


Laistot zālienu, puķu dobi vai puķu podu, jānodrošina, lai ūdens iesūcas augsnē pietiekami dziļi. Ja tiek samitrināta tikai augsnes virskārta, tad liels ūdens daudzums iztvaiko un pie augu saknēm nemaz netiek. Tāpēc laistīt vajag ilgi un tieši pie augiem, lai ūdens nonāktu tur, kur redzi, ka tas nepieciešams. Pretējā gadījumā – dārziņš paldies tev nepateiks, taču rēķins būs pamatīgi audzis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!