Piecas situācijas, kad mājas darbos var noderēt nagu lakas noņēmējs
Foto: Shutterstock

Lai gan teju katram priekšmetam mājās ir viena primārā izmantošanas funkcija, to var pielietot arī citos darbos. Piemēram, nagu lakas noņēmējs var noderēt ne tikai manikīra veidošanā un krāsas noņemšanā, bet arī ikdienas problēmsituāciju risināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Real Simple" iepazīstina ar piecām situācijām, kurās mazā pudelīte var tikt likta lietā!

Dezinfekcijai


Ja, piemēram, nagu šķērītes, pincetes un kādas citas standziņas, kuras parasti tiek izmantotas sevis uzfrišināšanai, izskatās tā, ka to vietā drīz vien vajadzētu iegādāties jaunas, sāc ar dezinfekciju. Šī darbiņa veikšanā labi var palīdzēt nagu lakas noņēmējs – samērcē nelielu vates gabaliņu līdzeklī un kārtīgi notīri visas virsmas. Pēc tam noskalo instrumentus ziepjūdenī un ļauj dabīgi nožūt.

Grīdu mazgāšana


Šeit gan uzreiz jāuzsver – nagu lakas noņēmēju, kas satur acetonu, nevajadzētu izmantot uz koka grīdām. Taču tas ir labs palīgs, ja nepieciešams notīrīt švīkas vai netīrumus uz flīzēm, kā arī vinila un lamināta grīdām. Noderīgus padomus dažādu grīdas segumu mazgāšanā atradīsi šajā rakstā.

Superlīmes noņemšana


Lai arī cik uzmanīgi mēs būtu, reizēm gadās neveiklas situācijas, piemēram, kad uz pirkstiem vai grīdas uzlīst superlīme. Šādās reizēs talkā var nākt nagu lakas noņēmējs, kas palīdzēs darbiņu veikt, nesaskrāpējot grīdu. Arī no pirktiem to būs daudz vieglāk noņemt, likvidējot nepatīkamo sajūtu.

Kas attiecas uz stikla virsmām, no tām sakaltušo līmi varēs noņemt tikai tad, kad tā būs gana ilgi mirkusi kādā šķīdumā. Tātad var līmes vietu regulāri mitrināt ar vatīti, kas samērcēta ar ūdeni. Vēl citus variantus, kā rīkoties, ja gadījušās likstas ar superlīmi, lasi šeit.

Seno servīžu uzfrišināšana


Bieži vien servīzes izskatās lieliski no ārpuses – tās rotā skaisti un seni zīmējumi, taču iekšpuse nodevīgi vēsta par ilgo mūžu. Ar laiku uz to sieniņām parādās tējas atstāti netīrumi, kurus iespējams notīrīt ar vatīti, kas izmērcēta nagu lakas noņēmējā. Pēc tam gan krūzīti kārtīgi jāizmazgā, kā tas tiek veikts ikdienā, lai varētu turpināt drošu lietošanu.

Lakādas kurpju tīrīšana


Lakādas kurpes izskatās ļoti skaisti, kad tikko nopirktas vai notīrītas, taču negatīvā puse ir tā, ka uz tām var redzēt katru mazāko kļūmi, piemēram, nosmērētu purngalu, kaimiņa uzkāpšanu uz kājas vai kādas neveiklas svītras ievilkšanu. Lai netīrumus noņemtu, rīkojies tāpat – iemērc dvieļa galu tīrītājā un viegli pamazgā sabojāto vietu. Pēc tam noslauki kurpi ar sausu lupatiņu.

Starp citu, viegla nav arī zamšādas kurpju kopšana. Dažādi noderīgi padomi to mazgāšanā apkopoti šajā rakstā.

Tags

Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form