Kamēr vieniem nav absolūti nekādu problēmu dalīt māju ar dažiem zirneklīšiem, kas, kā vēsta ticējumi, nes laimi, citiem, iedomājoties vien, jau šermuļi skrien pār kauliem. Ja nespēj sadzīvot ar zirnekļiem un to skaisti pītajiem tīkliem, "Country Living" iepazīstina ar vairākiem paņēmieniem, kā tiem laipni parādīt ārdurvis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Taču zirnekļus var saukt ne tikai par laimes nesējiem, bet arī labiem palīgiem dārza darbos, tāpēc ieteicams tos pamanīšanas brīdī ielikt dziļākā traukā, piemēram, burkā un iznest ārā. Portāla "Cālis" forumā aktīvisti min, ka pēc pašu pieredzes tie labi pasargājot augus no kaitēkļiem. Tomēr, ja aizvien nevēlies ar tiem sastapties savā ikdienā, turpmākajās rindās lasāmi izmēģināšanas vērti varianti.

Ēteriskās eļļas

Lai gan cilvēki bieži vien izmanto dažādas ēteriskās eļļas, lai nodrošinātu mājoklī patīkamu aromātu, zirnekļi to nebūt nesauc par tīkamu. Ēterisko eļļu aromāts tos atgrūž, tāpēc ar vienu šāvienu vari nošaut divus zaķus – gan māja labi smaržos, gan arī zirnekļi nerādīsies tuvumā. Ielej pudelītē ar smidzinātāju 15-20 pilienus eļļas, piemēram, piparmētru, un izsmidzini pa mājokli.

Etiķis

Ja ēterisko eļļu variants nelīdz vai tevi neuzrunā, vari talkā ņem tautā iecienīto etiķi, kas noder daudzos mājas darbos. Iepildi pudelītē ar smidzinātāju etiķi un ūdeni attiecībā 1:1 un izsmidzini kaktos un plaisās, kur zirnekļiem tīk vīt savus tīklus. Pārliecinies, lai etiķis netiktu uzpūsts uz lakotām virsmām.

Pamatīga mājas tīrīšana

Zirnekļiem tīk vietas, kuras varētu pat saukt par slepenām, tad tie jūtas droši. Pretējā gadījumā zirnekļi ilgi tavā mājoklī neuzturēsies, tāpēc ieteicams to regulāri uzturēt tīru un kārtīgu. Pārliecinies, ka istabu kaktos, pie griestiem, pie lampām, pagultēs, aiz skapjiem un citām mēbelēm nav putekļu kunkuļu, kur tiem vīt savus tīklus.

Mājas fasāde

Tāpat ieteicams problēmu censties likvidēt jau saknē – tas ir, pārliecināties, vai tiem nav kāds ērts veids, kā iekļūt tavā dzīvesvietā. Pārskati, vai nav kādu tev nezināmu caurumu, par kuriem zirnekļi var veikli tikt mājoklī.

Citrons

Runājot par smaržām, arī citrona izteiksmīgais aromāts zirnekļiem nav tīkams, tāpēc droši vari izmantot to kā palīgu darbos. Nogriez citronam miziņu un iesmērē ar to grāmatu skapju augšpuses, kaktus un citas vietas, kurās tavā mājoklī zirnekļi paraduši atstāt savas pēdas.

Tāpat der atcerēties, ka pie vainas, kāpēc tavā mājā dzīvo zirnekļi, var būt iemīļotās zaļās rotas jeb telpaugi. Ikkatrs augs piesaista zirnekļus, jo augsne kalpo kā vieta, kur tiem paslēpties. Ja zirnekļi mājās savairojušies, tad telpaugus var pārstādīt jaunā augsnē un puķu podā.

Kā ātri un veiksmīgi atbrīvoties no zirnekļu tīkliem, uzzini šajā rakstā.

Tags

Mājas darbi Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form