Mājās gandrīz katram: līdzekļi, kas palīdzēs iztīrīt paklāja traipus
Foto: Shutterstock

Veikalos ir lērums dažādu tīrīšanas līdzekļu, bet tā vietā, lai tērētu naudu, palūkojies savā virtuves skapītī, jo tur atradīsi līdzekļus, kas palīdzēs notīrīt traipus, tajā skaitā arī iztīrīt paklāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no "Furnish Home", aplūkojam dažādus tīrīšanas līdzekļus, kas teju katram ir mājās.

Svarīgs aspekts traipu tīrīšanā ir arī laiks, jo, ja ilgāk atstāsim traipu paklājā, jo grūtāk nāksies no tā atbrīvoties. Tāpat noteikti nevajadzētu šo traipu berzēt – šādi var iedzīvoties vēl lielākā traipā. Ja tas ir šķidrums, var uzlikt virsū papīra salveti, kas uzsūks šķidrumu, bet iekaltušu un cietu traipu ir rūpīgi jānoņem, bet tikai tad jāsāk tīrīšana. Kad darbiņš pabeigts, notīrīto vietu noskalo ar ūdeni. Portāls arī rosina pēc tam paklāju izžāvēt vai nosusināt ar papīra dvieli vai salveti. Žāvēšana dabiskā ceļā paklājā var radīt pamanāmus nospiedumus, piemēram, apļus.

Lūk, saraksts ar tīrīšanas līdzekļiem:

  • Ūdens. Pirmais palīgs pret traipiem;
  • Ledus kubiņi. Ar tiem varēs noņemt košļājamo gumiju vai arī likvidēt nospiedumus, kas radušies paklājā no mēbelēm;
  • Soda. Portāls mudina izsmidzināmā pudelē iebērt sodu, pieliet ūdeni un to sakratīt. Pēc tam šķidrumu izsmidzināt uz traipiem. Ik pa laikam traips jāpatīra ar baltu drānu. Sodu uz traipiem var arī uzbērt un atstāt vismaz 6 stundas.
  • Kukurūzas ciete. To ber uz traipiem, bet pēc tam ciete jāsasūc ar putekļu sūcēju. Ja tomēr vēl ir traips – jāņem talkā soda, kas sajaukta ar ūdeni.
  • Vīna traipu glābiņš: ja vīns izlijis uz paklāja, to nekavējoties jānosusina ar papīra dvieli. Portāls iesaka traipam virsū uzliet degvīnu vai arī baltvīnu. Vēl vīna traipus var likvidēt ar ūdeņraža pārskābi;
  • Ūdeņraža pārskābe un trauku mazgājamais līdzeklis. Portāls rosina pagatavot īpašu līdzekli, kas palīdzēs pret kafijas, tējas, kolas vai sulas traipiem. 2 ēdamkarotes ūdeņraža pārskābes jāsajauc ar 1 ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa. Šis līdzeklis jāuzlej uz traipa, jāpaberzē un ar ūdeni jānotīra. Līdzeklis jāuzklāj tik ilgi, kamēr pazūd netīrumi;
  • Etiķis. Sajaukts ar ūdeni būs lielisks palīgs urīna vai rūsas traipu likvidēšanā;
  • Spirts vai degvīns. Traipus var apstrādāt ar spirtu vai degvīnu, jo šis šķidrums labi sašķeļ taukus. Sķidurmu lej pulverizatorā, bet pēc tam to izsmidzina uz traipiem. Pāris minūtes atstāj ievilkties, bet tad traipu paberzē ar ziepju gabaliņu. Ziepju krikumus varēs noņemt nost ar mitra dvieļa palīdzību.

Atceries – jebkuru uzkopšanu vēlams darīt ar gumijas cimdiem! Kā "Tava Māja" skaidroja mediķi, mājas tīrīšana bez cimdiem ir apdraudējums ādai. Šeit vari izlasīt mediķu skaidrojumu par saslimšanas riskiem, ja netiek vilkti cimdi.

Tags

Mājas tīrīšana Paklājs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form