Foto: Shutterstock
Nereti mājokļos uzdarbojas apakšīrnieki, kas it nemaz nav gaidīti, nemaz nerunājot par to, ka "viesu" padzīšana izrādās visai sarežģīta. Pie nevēlamajiem ciemiņiem mājās viennozīmīgi var pieskaitīt arī blusas.

"Tava Māja" no savas padomu krātuves ir sarūpējusi rakstus par blusām. Tajos ir ne tikai efektīvi ieteikumi, kā no tām atbrīvoties, bet arī dermatovenerologu skaidrojums par to, kādas slimības šie asinssūcēji pārnēsā.

Blusas ir tik sīki kukaiņi, ka tos it nemaz nav viegli pamanīt. Ja gadījumā tās ir ieperinājušās mājoklī, tad skaidrs ir viens – būs jāapbruņojas ar lielu pacietību, lai no tām tiktu vaļā. Veikalos ir ļoti plašs klāsts ar pretblusu līdzekļiem, bet, ja ar to nav līdzēts, tad vari izmēģināt arī citas metodes, kas ieteiktas rakstā zemāk. Starp citu – vai zināji to, ka kopumā Latvijā ir 39 blusu sugas, no kurām uz cilvēka ķermeņa var dzīvot četras blusu sugas?

Ja arī tev ir kāds padoms blusu apkarošanā, tad padalies ar to komentāru sadaļā vai arī raksti e-pastā: maja@delfi.lv.

Kaitinošie asinssūcēji – blusas. Kādas slimības tās pārnēsā


Blusas ir viens no lielākajiem biediem mājokļos, jo sīkos asinssūcējus ir ne tikai grūti pamanīt, bet arī grūti apkarot. Tāpat ne velti tām ir slikta slava, blusas var pārnēsāt dažādas slimības, kā arī izraisīt alerģisku reakciju.
Kā "Tava Māja" skaidroja "Veselības centrs 4" Dermatoloģijas klīnikas dermatoveneroloģe Jūlija Melkoņane un Profesora Jāņa Ķirša estētiskās dermatoloģijas klīnikas pārstāve, dr. Ilona Radionova, blusu kodumi dažiem cilvēkiem var izraisīt alerģisku reakciju.

"Ādas bojājumi, ko izraisa cilvēka blusu kodumi ar raksturīgiem niezošiem izsitumiem koduma vietās pēc savas būtības jau ir slimība – pulikoze," piebilst dr. Radionova.

Lasīt vairāk

Cīņa ar nevēlamajiem apakšīrniekiem – blusām


Lai gan mazas un grūti saredzamas, blusas, laikus neiznīcinātas, nemanot var kļūt par ļaunāko ienaidnieku, izraisot ne vien niezi un alerģiju, bet arī dažādas slimības gan cilvēkiem, gan mājdzīvniekiem. Kā rīkoties, lai nevēlamo blusu invāziju laicīgi likvidētu, stāsta "A Aptieka 45" farmaceite Sandra Spulle.
Šie mazie parazīti viegli var invadēt mājdzīvnieku un piesārņot mājvietu visu gadu. Ja blusu ir maz – tu pat nejutīsi to klātbūtni, jo tām visdrīzāk pietiks barības uz tava mīluļa. Ja dzīvniekam nav alerģijas uz blusu kodumiem, iespējams, tas pat nekasīsies, bet blusas barosies un turpinās savu attīstības ciklu – dēs oliņas, kuras, nokrītot uz grīdas, paklāja vai augsnē, piesārņos tavu apkārtējo vidi. No oliņām izšķilsies kāpuri, kuri, izejot vairākas attīstības stadijas, kļūs par pieaugušām blusām.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!