Piecas viltības, lai mājokli padarītu gaišāku
Foto: Shutterstock

Interjera dizaina entuziasti zina – apgaismojumam ir ļoti liela nozīme, lai interjers būtu patīkams un mājīgs. Tomēr nav jāaizraujas ar dizainu, lai saprastu, ka tumšās telpās nogurums un skumjas piezogas ātrāk. Īpaši ziemā, kad gaismas stundu ir tik maz. Ir triki, kas var palīdzēt mājokli padarīt gaišāku. Lai tos izmantotu, tev nav nepieciešamas priekšzināšanas.

Neatkarīgi no tā, vai tumšu noskaņu rada logu un dabīgās gaismas trūkums vai sienu krāsojums, ilgstoša uzturēšanās šādās telpās var kļūt nomācoša un nepatīkama. "Apartment Therapy" eksperti skaidro, ka reizēm skaista ideja var pārvērst dzīvokli par drūmu un tumšu vietu. Tomēr tas nenozīmē, ka tev vēlreiz jāremontē mājoklis vai jāmeklē cits īres dzīvoklis. Ielāgo dažas viltības, kas pasauli tev apkārt padarīs gaišāku.

Interjers ar baltiem akcentiem

Tumšas koka mēbeles, protams, var būt bezgala skaistas, un tās var lieliski papildināt interjeru. Tomēr tās ir piemērotākas telpām, kur ir daudz dabīgās gaismas, plaši logi. Ja tev ir tikai viens logs un tumšas sienas, labāk izvēlies gaišas krāsas mēbeles. Balti akcenti piešķirs telpai gaismu un vieglumu, nebaidies tos izmantot.

Aizmirsti par aizkariem

Jā, jā... telpa bez aizkariem ir nemājīga un kaimiņi lūrēs pa taviem logiem. Tiešām? Aizkari piešķir telpai smagnējumu un ne vienmēr ir tiešām nepieciešami. Ja telpa ir maza un tumša, kāpēc aizņemt telpu un samazināt ieplūstošās gaismas daudzumu ar aizkariem? Pat guļamistaba var izskatīties labi bez aizkariem.

Izgaismošana ar spuldzītēm

Visām lampām nav nepieciešami abažūri. Reizēm pietiks tikai ar spuldzītēm – gaisma būs spožāka un tā piešķirs jauku akcentu telpai. Vari izvēlēties arī gaismas virteni ar spuldzītēm. Ja nepieciešams aizbiedēt tumsu, izvēlies silti vai auksti baltu gaismu, jo tās noteikti nesīs vairāk spožuma nekā krāsainās virtenes.

Pašlīmējošās tapetes

Ja miteklī ir tumšas sienas un nav vēlmes vai iespējas tās pārkrāsot, talkā var nākt pašlīmējošās tapetes. Kaut viena gaišāka siena mainīs sajūtu telpā un mazinās drūmo, tumšo noskaņu.

Augu ienešana telpā

Gadījumā, kad tumšo noskaņu rada drūms sienu krāsojums un tumšs interjers, talkā var nākt augi. Tie ienesīs košumu un dzīvīgumu, piešķirot telpai daudz gaišāku atmosfēru. Turklāt netrūkst augu, kas var augt arī ļoti tumšās vietās. Vairāk par viegli kopjamiem augiem, kas var iztikt bez saules, lasi šajā rakstā.

Tags

Interjera idejas

Comment Form