Nepareizais paklājs un par daudz detaļu

Laiks pārbīdīt mēbeles: telpu iekārtošanas kļūdas, kas laupa funkcionalitāti
Foto: Shutterstock

Ja kādreiz paklājus varēja redzēt ļoti daudzos dzīvokļos, šobrīd ļaudis pret tiem izturas rezervētāk, aizbildinoties ar tīrīšanas klapatām. Tas gan nenozīmē, ka tos neizmanto nemaz – kā portālam "Tava Māja" norādījuši eksperti, paklāji ne tikai rada mājīgumu un garantē klusumu, bet arī tiek izmantoti funkcionālo zonu iezīmēšanai.

Svarīgi, lai paklājs būtu izvēlēts pareizajā izmērā. Ja dota priekšroka izmēros mazākiem modeļiem, vajadzētu tomēr pārliecināties, ka, piemēram, žurnālu galdiņš pilnībā atrodas uz tā. Starp citu, lielas formas paklājs bez zīmējuma un raksta spēj vizuāli paplašināt telpu. Neliels paklājs ar rakstu sadala telpu zonās un var būt interjera centrālais elements.

Neaizmirsti veco, labo teicienu – kas par daudz, tas par skādi. Arī ar mēbelēm un interjera priekšmetiem iespējams pārspīlēt, tāpēc mazākās telpās, piemēram, guļamistabās nepieciešams skaidri definēt, bez kā iztikt nevar, un tikai pēc tam domāt par papildinājumiem. Nelielās telpās ieteicams izvēlēties, piemēram, nevis platus, bet gan augumā garus skapjus, tādējādi palielinot rūmi telpā, bet nesamazinot vietu skapī.

Tags

Iedvesma Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form