Foto: Shutterstock
Kurš gan reiz ledusskapī nav ielicis kādu produktu, kas rada nelāgu aromātu? Tā var būt ne tikai zivs un lociņi, bet arī kāds ēdiens, par kura eksistenci esam aizmirsuši, atceroties vien tad par to atgādina ārprātīgi nelāgs aromāts. Ko darīt, ja smako ledusskapis, lūkojam rakstā tālāk.

Sākumā vēlams saprast, kas gan ir šīs smakas radītājs. Iespējams, nepieciešams uztaisīt ledusskapja revīziju, lai atbrīvotos no ēdieniem, kas varbūt jau ir sākuši bojāties. Kad veiksmīgi esi no tiem atbrīvojies, tad laiks tikt galā ar nelāgo aromātu!

Es parasti daru tā – izkrāmēju no ledusskapja ārā pārtikas produktus un burciņas, ledusskapi kārtīgi izmazgāju ar trauku mazgājamo līdzekli, bet pēc tam salieku izņemtās lietas atpakaļ. Atsevišķā bļodiņā ieberu dzeramo sodu un ielieku trauku ledusskapī. Jāpiebilst, ka sodu ieberu pavairāk, pat teju līdz pusei. Soda palīdz lieliski neitralizēt nepatīkamos aromātus ledusskapī. Tāpat manā krājumā ir vēl viena metode, kuru parasti izmantoju tandēmā jau ar iepriekšminēto sodas metodi – ledusskapī es ievietoju pārgrieztas citrona pusītes, kas arī ir lielisks palīgs smaku likvidēšanā.

Padomu taujāju arī savai kolēģei – sadaļas "Tasty" redaktorei Jolantai Rozei, kura savās mājās ir izmēģinājusi ne tikai jau pieminēto sodas metodi, bet viņa ledusskapja nepatīkamos aromātus iesaka likvidēt arī ar etiķa palīdzību un likt lietā kafiju. Princips gaužām vienkāršs, jo ledusskapis tiek rūpīgi izmazgāts ar lupatiņu, kas piesūcināta ar etiķi. Savukārt kafiju ieber bļodā un novieto kādā ledusskapja plauktā. Vieglāk par vieglu, vai ne?

Kāda ir tava metode cīņā pret nelāgajām smakām ledusskapī? Padalies ar to komentāru sadaļā, lai arī citi var iedvesmoties! Vai arī raksti savu pieredzes stāstu e-pastā: maja@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!