Palīgs arī burciņu atvēršanā: kā ikdienas darbos pielietot smilšpapīru
Foto: Shutterstock

Lielākoties smilšpapīram tiek ierādīta vieta remontdarbu piederumu kastē, taču daudzi nezina, ka pulēšanai un slīpēšanai piemēroto materiālu var izmantot arī ikdienas dzīves atvieglošanai. Ar noderīgiem ieteikumiem dalās portāla "Reader's Digest" eksperti.

Adatu asināšanai

Kad smilšpapīrs šķietami jau savu darbu izdarījis un tam vieta atrodama vien papīrgrozā, pārskati, vai stūrīši vēl nav izmantojami. Tie var būt lieliski piemēroti šūšanas adatu asināšanai, kuras šādā veidā kļūs vēl parocīgākas.

Palīgs pret gliemežiem

Vieni no lielākajiem galvassāpju radītājiem dārzā ir gliemeži, kam labpatīk sacaurumot augu lapas līdz nepazīšanai. Tā kā bieži vien puķes un dažādas zaļās rotas sastādītas ne tikai dobēs, bet arī podos, kas izlikti pa malu malām, smilšpapīrs var palīdzēt tos turēt pa gabalu. Novieto apaļu smilšpapīra ripu zem podiņa, pārliecinoties, ka tās ir lielāks nekā poda pamatne.

Nagu vīlīte

Smilšpapīram var būt ļoti dažādas raupjuma pakāpes, un dažas var būt piemērotas arī nagu vīlītes aizstāšanai. Ja neveiksmīgā kārtā aizlūzis nags, bet vīlīte nav pie rokas, smilšpapīrs nepatīkamajā situācijā var tevi izglābt.

Bumbuļu noņemšanai no drēbēm

Ir apģērba gabali, kas tiek valkāti biežāk nekā citi, tāpēc izvairīties no auduma bumbuļiem uz sava mīļākā džempera ir teju neiespējami. Kā raksta "Reader's Digest", šajā situācijā talkā var nākt smilšpapīrs, kas no bumbulīšiem var palīdzēt atbrīvoties ātrāk un efektīvāk. Var izmantot jebkuru raupjumu, taču kustību jāveic visu laiku vienā virzienā.

Lai neslīdētu zoles

Vai esi kādreiz nonācis situācijā, kad uz veikala grīdas vari ērti pastaigāties ar jaunajām kurpēm, bet citās telpās rodas sajūta, ka staigā gluži vai pa ledu? Arī šādās reizēs smilšpapīrs var būt tavs glābējzvans, ja apaviem ir ādas zole. Paņem nelielu smilšpapīra gabaliņu un paberzē tās viduci, šādā veidā izvairoties no gājiena uz tuvāko apavu remontu.

Burciņu attaisīšanai

Stingri aiztaisītu burciņu atvēršana var būt neiespējamā misija – jo īpaši tad, ja mājās nav neviena, kurš varētu nākt talkā. Lai tomēr tiktu pie kārotā ievārījuma vai marinējuma, ar raupjo pusi uz leju dvielīša vietā ap burkas vāciņu apliec smilšpapīru.

Šķēru asināšanai

Gluži tāpat kā ar šūšanas adatām, smilšpapīrs var noderēt arī šķēru asināšanai. Tās ar laiku notrulinās tik ļoti, ka grūtības var būt sagādāt pat papīra sagriešana. Tā vietā, lai skrietu uz veikalu pēc jaunām un lieki tērētu naudu, ņem talkā universālo smilšpapīra loksni.

Tags

Mājas darbi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form