Brīvo vakaru izklaides: kā pašam izgatavot noderīgas lietas mājai
Foto: Kadri no video

Lai gan grāmatu lasīšana un filmu skatīšanās var daudziem likt no prieka iespiegties, citiem atrašanās miera stāvoklī ilgāku laiku var būt pat nogurdinoša. Savu brīvo laiku vakaros iespējams aizpildīt arī ar radošiem un nebūt ne sarežģītiem projektiem mājās, izgatavojot priekšmetus, kas atvieglos ikdienas dzīvi vai piešķirs mājvietai nelielas pārvērtības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Protams, var ķerties arī pie grandiozākiem projektiem. Ja vēlies labiekārtot savu mājvietu vai beidzot saprast, kā likt lietā krāsu bundžu, kura jau ilgstoši vientuļi stāv pieliekamjā, ieskaties šajā "Tava Māja" padomu lādē. Tur atradīsi gan iedvesmojošus piemērus, gan arī uzzināsi izplatītākās kļūdas un noderīgus knifus remontdarbu laikā.

Mēness lampa


Laikā, kad ļaudīm iesaka pēc iespējas vairāk laika pavadīt mājās, vari izmēģināt glītas lampas izveidi, kas ar savu klasisko izskatu iederēsies daudzos interjeros. Tā ir pavisam viegli izgatavojama. Tev būs nepieciešams:

 • tualetes papīrs vai papīra kabatlakatiņi;
 • plastmasas bumba vai balons;
 • līme un otiņa;
 • šķēres;
 • krāsa pēc izvēles.


Izmantojot otiņu, bumbu vai uzpūsto balonu apslaka ar līmi. Pēc tam šajās vietās līmē klāt tualetes papīra vai papīra kabatlakatiņa gabalus, neaizmirstot malas vēlreiz noklāt ar līmi. Turpina, līdz aizpildīti visi tukšie laukumi. Turpinājumā jāķeras klāt rūpīgiem krāsošanas darbiem (šajā gadījumā izmantota baltā krāsa). Lai jaunā lampa nebūtu vienkrāsaina, izmantojot sūkli, uz tās uzklāti arī pelēcīgi laukumi. Video noslēgumā lampas abažūrā izgriež caurumu, izņem balonu vai bumbu un beigās ieliek spuldzīti.

Atvērtā tipa kurpju skapis


Vai esi kādreiz, ierodoties mājās, aizķēries aiz apaviem, kas izlikti priekšnamā? Vai tā ir tava ikdiena? Ja tā, šis ir īstais brīdis, lai izveidotu apavu skapīti, kas neprasīs koka zāģēšanu un milzu darbus. Pats galvenais izejmateriāls ir kartons, tāpēc ar to jānodrošinās lielā daudzumā. Tev būs nepieciešams:

 • kartons;
 • audums pēc izvēles;
 • karstā līme un līmes pistole;
 • PVA līme;
 • stiprinājumi;
 • šķēres.


Kartona gabalu izmēri atkarīgi no tā, cik lielu kurpju skapi plāno taisīt. Piemērā piedāvāts šāds variants – sagatavo trīs kartona gabalus 120 cm garumā un 5 cm platumā, kurus uzlīmē vienu otram virsū. Kopumā jāizveido četri šādi gabali. Pēc tam ķeries klāt "apšūšanas" darbam, izvēloties audumu, kas visvairāk iet pie sirds. "Tava Māja" gan iesaka izvēlēties tumšākus toņus, lai jau pēc pirmajām apavu novietošana reizēm viss nebūtu redzami netīrs.

Turpinājumā nepieciešams sagatavot vēl trīs kartona gabalus (29x5 cm), kurus uzlīmē vienu otram virsū. Kopumā izveido 10 šādus priekšmetus. Tāpat kā iepriekš, arī tos aplīmē ar audumu. Mazākos piecus kartonus perpendikulāri iestiprina starp diviem paralēli stāvošajiem garajiem stabiem, veidojot kāpnēm līdzīgu veidojumu. Kopumā jāizveido divas šādas kāpnes.

Savukārt pašu plauktu izmēri norādīti šādi – 120x32cm. Arī tos aplīmē ar audumu un liek starp kāpnēm.

Pīts grozs visām dzīves situācijām


Runājot par kartonu, ja kopš pārvākšanās pa rokai pieejama kāda kartona kaste, tev ir teju viss nepieciešamais stilīgam grozam. Tajā varēsi likt gan žurnālus un grāmatas, gan arī netīro veļu vai bērnu rotaļlietas. Tev nepieciešams:

 • kartona kaste;
 • karstā līmē un līmes pistole;
 • virve vai jebkurš cits auklu savijums;
 • audums iekšpusei.


Nogriez kastes augšpusi, kas tiek izmantota tās aiztaisīšanai. Pēc tam iegriez divās locījumu vietās, lai varētu atbrīvoties no visa liekā un paliktu tikai gara strēmele, ko veido kastes ārējās malas. Sarullē kartonu, lai tas kļūtu elastīgākās, bet pēc tam salīmē griezuma vietas kopā. Kartona kastes pamatne kalpos arī kā jaunā groza apakša, taču šoreiz nepieciešams to izgriezt apaļā formātā un pielīmēt ar spēcīgu saistvielu.

Laiks ķerties klāt ārpusei! Piemērā izmantota gara virve, taču vari likt lietā jebkādu mājās pieejamo tekstilšķiedru vai auklu savijumu. Sāc no pamatnes vidus un pa apli turpini noklāt visu ārpusi, piestiprinot arī atsevišķus rokturus. Virvi pielīmē, izmantojot karsto līmi.

Savukārt groza iekšpusē pielīmē jebkādas krāsas un veida audumu – piemērā izmantots krekls, kas vairs netiek izmantots primārajam nolūkam.

Interjera elements no diskiem


Disku kolekcija, kas atrodama mašīnā vai mājās, noteikti ir zelta vērtē, taču ar laiku apaļās ripas mēdz saskrāpēties. Tāpat, iespējams, mājās atrodami arī diski, kuri kļuvuši absolūti nevajadzīgi. Lai tie vienkārši nestāvētu plauktā un nekrātu putekļus, tos iespējams pārvērst noderīgās un stilīgās lietās, piemēram, arī interjera elementos bērnistabai. Tev nepieciešami:

 • vairāki diski;
 • karstā līme un līmes pistole;
 • dzija vai biezāks diegs;
 • pērlītes rotāšanai.


Izveidot zvaigznīšu šablonu, pārzīmē ar zīmuli uz diska un izgriez. Tāpat izgriez arī figūriņas, kas formā atgādina mēnesi, talkā ņemot citu disku, kas pārklāts tam pāri. Pēc tam uz viena no diskiem atzīmē astoņus punktus, kas atrodas viens no otra vienādā attālumā (ja skatītos uz disku kā ciparnīcu, tad punkti atliekami uz pulksten 12, 13.30, 15, 16.30, 18 u.c.). Lai būtu šajās vietās vieglāk izdurt caurumus, spraužamadatas aso galu nedaudz sakarsē.

Kad tas paveikts, salīmē visas zvaigznītes un mēness formas figūras pa divām kopā, lai abas puses būtu spīdīgas. Izdur augšpusē caurumiņu, ver diegu un ar mezgliem arī pērlītes. Atkārto, līdz kamēr izveidotas astoņas virtenes, un pēcāk iekarina diskā ar izdurtajiem caurumiem.

Vēl citas idejas disku izmantošanai vari apskatīt šajā padomu video:

Fotogrāfiju siena


Ja bildes noslēpušās tikai telefonos un fotoalbumos, laiks tā celt laukā un nolikt sev acu priekšā, lai atcerētos un neaizmirstu par dažādiem skaistiem dzīves notikumiem. Lūk, variants, kuru vari pielāgot savai mājvietai ar pie rokas pieejamajiem izejmateriāliem. Tev būs nepieciešams:

 • koka dēlītis;
 • krāsa un otiņa;
 • dzija;
 • fotogrāfijas;
 • karstā līme un līmes pistole;
 • šķēres;
 • izejmateriāli dekoriem pēc izvēles.


Visa pamatā ir garens koka dēlītis, pie kura pielīmēti diegi un bildes. Šajā gadījumā tas tiek pārkrāsots melnā krāsā, taču to vari izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Runājot par bildēm, tām nav obligāti jābūt kvadrātveida, tomēr gaumīgam rezultātam ieteicams izlikt tikai vertikālus vai tikai horizontālus foto.

Pie augšējā dēlīša piesien dzijas pavedienus, bet ar karsto līmi piestiprina fotogrāfijas. Veidojot skaistu dizainu, ieteicams visās līnijās nelikt vienādu bilžu daudzumu, bet gan veidot apgriezta trijstūra formu (malējās kolonnās trīs bildes, pēc tam četras un vidējā – piecas).

Lai savu fotogrāfiju turētāju padarītu interesantāku, iespējams apakšā iekarināt arī paštaisītus dekorus, piemēram, dzijas bumbulīšus.

Tags

Paliec mājās Iedvesma Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form