Iedvesmas deva: 11 radošas idejas šūpoļu izgatavošanai
Foto: instagram.com/richard_e_matthews; instagram.com/drewutnia_pl/ ; Shutterstock

Lieldienas nav iedomājamas bez kārtīgas izšūpošanās, lai vasarā odi nekostu, vai ne tā? Tieši tāpēc "Tava Māja" ir sarūpējusi iedvesmojošu foto izlasi, kurā smelties idejas šūpoļu izveidei savā dārzā.

Protams, plašs šūpoļu klāsts ir pieejams veikalos, bet, piekritīsiet – pašu gatavotām lietām ir cita vērtība. Turklāt šūpoļu izveidē var iesaistīties visa ģimene!

Ko der atcerēties pirms pašas šūpoļu būvniecības? Vispirms noteikti jāizplāno vieta dārzā, jo tikai tad varēs saprast, cik lielas šūpoles būs jāgatavo. Neaizmirstiet uzklausīt visu mājinieku vēlmes par šūpolēm, jo tikai tā varēsiet rast "zelta vidusceļu". Ne mazāk svarīgi – noteikti vajadzētu uzzīmēt pašu šūpoļu vizualizāciju, lai būvēšanas laikā būtu skaidri redzams plāns. Noteikti aplūkojiet esošos būvniecības krājumus – iespējams, ka mājās jau ir lietas, kuras nevajadzēs iegādāties atkārtoti, šādi izvairīsies no liekiem tēriņiem. Tāpat paturi prātā, ka šūpoles ietekmēs arī laikapstākļi, tāpēc noteikti der padomāt par to apstrādi, lai šūpoles kalpotu pēc iespējas ilgāk. Šeit vari izlasīt speciālista ieteikumus koka lapenes apstrādei, bet tos noteikti var pielietot arī šūpoļu apstrādei.

Savukārt rakstā tālāk lūko dažādas foto idejas šūpoļu izgatavošanai!

View this post on Instagram

A post shared by Richard Matthews (@richard_e_matthews) on Apr 2, 2020 at 6:00am PDT


Karkass no koka brusām. Ja dārzā nav liela koka, kur iekārt šūpoles, tad ņem talkā koka brusas. Lai šūpoles dārzā neizskatītos pēc "karātavām" – tās var papildināt ar kādu iekaramu puķu podu vai arī pie tām var iestādīt vīteņaugu, piemēram, vīteņsauserdi, kurš pazīstams kā "saldā mīla". Šajā rakstā vari izlasīt informāciju par pieciem vīteņaugiem, kas "apēd" ēku fasādes.

View this post on Instagram

A post shared by Gardens by Anna Butterfield (@gardensbyannabutterfield) on Feb 21, 2020 at 8:08am PST

Izskatās gaumīgi, vai ne?

Šūpoles ar atzveltnēm. Mugura noteikti par šādām šūpolēm būs pateicīga! Lai būtu omulīga sēdēšana – šūpoles var papildināt arī mīkstiem spilveniem vai plediem.

Šādās šūpolēs viennozīmīgi varēs šūpoties vismaz divi cilvēki, ja ne pat vairāk!

View this post on Instagram

A post shared by @drewutnia_pl on Aug 22, 2019 at 3:03pm PDT


Kurš gan būtu teicis, ka šūpolēm jābūt darinātām tikai no koka? Ļoti gaumīgi izskatīsies arī pītas šūpoles. "Youtube" ir dažādas pamācības, kuras būs lielisks palīgs oriģinālu šūpoļu izgatavošanā! Meklē pēc atslēgvārdiem "macrame swing".

Iedvesmas deva: 11 radošas idejas šūpoļu izgatavošanai
Foto: Shutterstock

Turklāt šādas šūpoles ļoti gaumīgi izskatīsies arī iekštelpās!


Šūpoles gultas lielumā – kāpēc gan nē? Vasarā uz tām varēs baudīt nesteidzīgu atpūtu. Ja tās novietosi saulainā vietā, tad šūpoles kalpos kā zvilnis, kur varēsi sauļoties!

Iespaidīgas šūpoles var izveidot arī no koka paletēm. Šajā rakstā vari aplūkot 10 idejas, kur dārzā izmantot koka paletes.

Savukārt zemāk vari lūkot "šūpoļu klasiku", jo šādas konstrukcijas izveide nav nekas sarežģīts.

View this post on Instagram

A post shared by MR Woodcraft Ltd (@mrwoodcraft) on Oct 20, 2019 at 12:50pm PDT

Ja nu prāts nenesas uz sarežģītu šūpoļu izveidi, tad atceries, ka šūpoles var iekārt arī kokā! Un tur būs vajadzīgs vien koka dēlis un aukla.

View this post on Instagram

A post shared by @aestheticsoulofmine on Apr 7, 2020 at 3:34am PDT

Tags

Dārza labiekārtošana Dārza mēbeles Dārzs Interjera idejas Lieldienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form