Foto: Shutterstock

Smirde mājoklī nav nekas patīkams, tāpēc pēc iespējas ātrāk ir jāsaprot smakas avoti, lai tos novērstu. Iedvesmojoties no portāla "Real Simple", aplūkojam astoņus smirdes avotus mājoklī.

Nē, nē, tā nav tikai atkritumu tvertne, kas nelāgi smako, bet mājoklī ir vēl citas vietas, kuras arī ir nepatīkamās smakas radītājas. Lūk, kuriem priekšmetiem vai vietām mājoklī jāpievērš īpaša uzmanība, jo tie mēdz smakot:

  • atkritumu tvertne. To ir ne tikai regulāri jāiznes, bet arī nedrīkst aizmirst par tās izmazgāšanu! Pie tvertnes sāniem nereti mēdz pielipt ēdienu daļiņas, kas var sabojāties, radot nepatīkamu smaku;
  • mājdzīvnieki. Mājdzīvnieki arī ir pieskaitāmi pie nepatīkamās smakas iemesliem, tāpēc nedrīkst aizmirst, ka arī suns vai kaķis reizēm ir pelnījis SPA kūri vannasistabā. Ja runā par mājdzīvniekiem, tad smakas avots var būt arī netīrā kaķu kaste vai mīluļa guļvieta;
  • slapjas drēbes. "Real Simple" mudina nelikt netīro drēbju kasti vannasistabā, jo tā ir vieta, kur drēbes kļūst mitras, kā rezultātā tās nepatīkami smako;
  • gultasveļa. Arī tā ir jāmazgā un jāmaina regulāri! Arī miegā mēs svīstam, nemaz nerunājot par to, ka reizēm ir tendence aiziet gulēt ar netīriem matiem, lai tos mazgātu tikai no rīta... Arī spilveni un spilvendrānas sasmako!
  • veļasmašīna. Pēc drēbju izmazgāšanas veļasmašīnai vajadzētu atstāt vaļējas durvis, kā arī ik pa laikam vajadzētu ieplānot kārtīgu tehnikas apkopi. Tā ir jāizmazgā ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Lielu uzmanību "Tava Māja" iesaka pievērst gumijām, kas ir pie veļasmašīnas durtiņām, jo tajās mēdz sakrāties pamatīgs netīrumu slānis. Kā cīnīties ar nepatīkamo smaku veļasmašīnā, lūko šeit.
  • trauku mazgājamā mašīna. Vēl viena tehnikas ierīce, kas mēdz smakot, jo īpaši tad, kad sava slinkuma dēļ esam salikuši netīros traukus, bet par tiem esam aizmirsuši. Atceries, ka arī trauku mazgājamajā mašīnā mēdz nosēsties netīrumi, tāpēc ik pa laikam tā ir jāmazgā. Kā to darīt - lasi šajā rakstā.
  • izlietne. Kā raksta "Real Simple", tā ir viena no virtuves smakas vaininiecēm. Vienkāršākais veids, kā pārliecināties par to, ka izlietne nesāks smakot, iztīrot netīrumus, kas mēdz sakrāties sifonā. Šajā rakstā vari izlasīt ieteikumus, kā efektīvi iztīrīt sifonu paša spēkiem.
  • jaunas mēbeles. Tām piemīt specifiska smaka, kas izgaro vien laika gaitā.

Savukārt rakstā zemāk vari izlasīt "Tava Māja" padomu rakstu, kurā apkopoti ieteikumi, kā likvidēt dažādas smakas mājoklī!

No sasmakuša ledusskapja līdz dvieļiem: padomi, kā likvidēt dažādas smakas mājoklī

Foto: Shutterstock


Piekritīsiet, ka ir jauki, ja mājoklī valda patīkams aromāts – vai tā būtu kāda smaržīga svece, vīraks vai aromātiskie kociņi. Bet, lai kā mēs pūlētos ar mazgāšanu un spodrināšanu – ik pa laikam mājoklī ir kāda ierīce, telpa vai lieta, kas nelāgi smako.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!