Pieredze


Veļas žāvētājs vai veļasmašīna ar žāvētāja funkciju: plusi un mīnusi
Foto: Shutterstock

"Tava Māja" viedokli par veļas žāvētājiem vaicāja arī saviem uzticamajiem lasītājiem un kolēģiem, kas labprāt padalījās pieredzes stāstos.

Aija, iegādājusies atsevišķu veļas žāvētāju: "Labāku pirkumu neesmu piedzīvojusi, tā ir superīgākā lieta, kas mājās bijusi no tehnikas! Sākumā vīram pretojos par šīs iekārtas iegādi, jo tā ir dārga, bet tagad nevaru savu dzīvi vairs iedomāties bez veļas žāvētāja! Es labāk iesaku pirkt atsevišķu veļas žāvētāju, ne divi vienā (veļasmašīnu ar žāvētāja funkciju), jo uzskatu, – kas der visam, neder nekam... Jāņem vērā, ka veļas žāvētājs telpā aizņem vietu. Ja runā par drēbēm, tad tās pēc žāvēšanas ir tūlīt liekamas skapī. Vienīgais mīnuss – veļas žāvētājs ir papildu iekārta, kas "ēd" elektrību. Tā kā mums ir A klases veļas žāvētājs, elektrības patēriņš nav liels, tie vienā žāvēšanas reizē ir kādi 20 eiro centi. Žāvētājs ir kluss, var likt arī virtuvē vai citur. Ja pērk atsevišķu žāvētāju, tad jāskatās, lai veļas kilogramu daudzums atbilst veļasmašīnas ietilpībai."

Elise, iegādājusies veļasmašīnu ar žāvētāja funkciju: "Veļa izmazgājas un uzreiz izžāvējas. Pēc tam tās ir tikai jāizkar. Drēbes pēc žāvēšanas nav ļoti burzīgas. Manai veļasmašīnai ir funkcija, kurā varu uzstādīt, lai veļa ir vieglāk gludināma. Parasti nežāvēju tā, ka drēbes galīgi sausas, bet atstāju, lai paliek mazliet mitras un ļauju izžūt uz statīva. Ja drēbes žāvē pārāk ilgi, tad ir diezgan traki viss saburzījies. Man patīk praktiskas un maz lietas, tāpēc neredzu vajadzību atsevišķam veļas žāvētājam. Ja ir liela māja un bērni, iespējams, tas ir nepieciešams. Pēc veļas žāvēšanas iekārtai smaku nav, tomēr nav arī tā, ka tā ļoti smaržotu pēc veļas pulvera. Vienmēr atstāju veļasmašīnu atvērtu, lai tā izžūst un nesasmok. Domāju, ka tas palīdz gan drēbēm, gan pašai veļasmašīnai."

Egija, iegādājusies veļasmašīnu ar žāvētāja funkciju: "Lietoju reti, pārsvarā ziemā, jo man ir iespēja veļu žāvēt dārzā. Kad izvēlos mazgāšanas funkciju, izvēlos arī žāvēšanas režīmu. Var arī atsevišķi uzlikt tikai žāvēšanu, kad, piemēram, ir jāizņem drēbes, kuras nebūtu vēlams žāvēt. Vienīgais pluss – var izžāvēt drēbes, nekarot tās pa visu māju. Mīnuss – manuprāt, veļa pēc žāvētāja jokaini smaržo, tai ir nesvaigs aromāts. Veļa ir arī ļoti saburzīta, tāpēc ir drēbes, kuras līdz galam nežāvēju, piemēram, kreklus, lai tos pēc tam var vieglāk izgludināt."

Tags

Veļa Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form