Ardievas papīru kalniem: kā efektīvi sašķirot dokumentus un čekus
Foto: Privātais arhīvs

"Ne vienmēr dokumentus var sašķirot vienā piegājienā," norāda organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe. Piekritīsiet, ka papīru un čeku šķirošanai parasti ikdienā neatliek laika, bet der saņemties, lai beidzot tiktu vaļā no papīru kalniem, kas mājoklī aizņem tikai vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā. Katru dienu tiks publicēts viens iedvesmojošs padomu raksts, kurā Dana sniegs noderīgus padomus par kārtības uzturēšanu, piemēram, pirmdien sākām ar pārvērtībām virtuvē – iemācījāmies, kā pareizi uzglabāt sadzīves tehniku. Šajā rakstā vari aplūkot visus nedēļas tematus. Paralēli tam sociālā tīkla "Facebook" lapā "Māja&Dārzs" norisināsies kārtošanas izaicinājums, kura laikā kāds no izaicinājuma dalībniekiem varēs laimēt bezmaksas dalību "Dana ar kasti" organizētajos tiešsaistes kursos.

Dokumentu sakārtošana

 • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – dažādus dokumentus un čekus), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
 • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, vari sev uzdot jautājumu: vai man šis dokuments, papīrs vai čeks ir vajadzīgs? Jāsaprot arī tas, ko mēs definējam ar vārdu "dokuments". Vai tās būs medicīniskās izziņas vai kādi līgumi?
 • Dokumentus un čekus grupējam vairākās kaudzēs, neiedziļinoties termiņos. Tos liekam visaptverošās kategorijās, piemēram, bērnu medicīna, līgumi, auto dokumenti, garantijas čeki utt. Katrai kaudzītei klāt pielīmējam līmlapiņu ar nosaukumu, lai būtu ātrāka šķirošana.
 • Pirmajā dokumentu un čeku kārtošanas posmā dokumentus nelasām! Saprotam tikai kategorijas, piemēram, bērnu medicīna.
 • Izvairāmies no kaudzes – dažādi!
 • Tikai tad, kad visi dokumenti sadalīti pa kategorijām, ķeramies klāt to lasīšanai!
 • Nevajadzīgos dokumentus liekam kaudzē, saplēšam, sadedzinām vai arī liekam iekšā dokumentu smalcinātājā.
 • Kad dokumenti izšķiroti, tikai tad var sākt domāt par dokumentu mapes iegādi! Tagad varēs saprast, cik lielu mapi vajadzēs.

Ardievas papīru kalniem: kā efektīvi sašķirot dokumentus un čekus
Foto: Privātais arhīvs

 • Uz dokumentiem vēlams skatīties kā uz arhīvu, tāpēc vēlams uz mapēm uzrakstīt, kas tur atrodas. Ja izlem par labu dokumentu kastei, tad to arī nomarķē.
 • Dokumentu mapēs vēlams atstāt tukšās kabatiņas. Caurspīdīgās kabatiņas liekam tikai mapēs ar spirāli.
 • Dokumentu mapes jātur vertikāli.
 • Dokumentu mapes var pielāgot mājokļa dizainam, piemēram, visas baltā krāsā utt.

Ardievas papīru kalniem: kā efektīvi sašķirot dokumentus un čekus
Foto: Privātais arhīvs

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā un rakstos zemāk, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Tags

Dana Gulbe Mājas darbi Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form