Nepareizi sašķiroti atkritumi daudzdzīvokļu mājā – vai par tiem ir jāmaksā?
Foto: LETA

Daudzdzīvokļu mājās atbildība par pareizi šķirotiem atkritumiem gulst uz visu mājas iemītnieku pleciem. Kas notiek, ja tie ir nepareizi sašķiroti, piemēram, papīra konteinerā iemesta plastmasas pudele? Vai par to visiem nama iedzīvotājiem nāksies maksāt?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kas notiek, ja daudzdzīvokļu mājā tiek nepareizi šķiroti atkritumi, piemēram, stikla konteinerā iemestas plastmasas pudeles? Vai plastmasas un metāla konteineros ir iemests kartons? Vai par kāda izdarīto kļūdu jāmaksā visiem mājas iedzīvotājiem?" vaicā lasītāja Marta.

Kā portālam "Tava Māja" atgādina Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta direktora biroja vadītāja Inga Gulbe, šķirojamie atkritumu konteineri tiek uzstādīti bez maskas, turklāt pareizi sašķirota iepakojuma (stikla, papīra, plastmasas vai metāla) izvešana arī notiek bez maksas. Jāmaksā ir par bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu, bet, kā norāda Gulbe, maksa par tiem ir pazemināta, salīdzinot ar nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu.

"Ja atkritumi tiek šķiroti nevērīgi, tad atkritumus izved kā nešķirtos sadzīves atkritumus par maksu," uzsver RD pārstāve.

Arī uzņēmuma "Lautus Vide" mārketinga speciāliste Kristīne Mincāne apstiprina – ja dalīti vākto atkritumu tvertnē tiek konstatēts neatbilstošu atkritumu piejaukums, tad iedzīvotājiem tiek piestādīts rēķins par visu atkrituma tvertni pēc standarta cieto sadzīves atkritumu tarifa un šie atkritumi tiek izvesti un noglabāti poligonā kopā ar nešķirotajiem atkritumiem. Tādēļ, kā uzsver Mincāne, ļoti svarīgi ir atkritumus dalīt pareizi, pretējā gadījumā neatgriezeniski tiek sabojāts viss tvertnes saturs un citu iedzīvotāju ieguldītais darbs.

Portāls "Tava Māja" jau vēstīja, ka pērnā gada 23. novembrī Saeima atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz turpmākajos gados pakāpeniski paaugstināt dabas resursu nodokļa likmi. Tas nozīmē – arī Rīgā palielināsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Jau no 2021. gada 1. janvārī par nešķirotajiem sadzīves atkritumiem galvaspilsētā nāksies maksāt vairāk.

Noderīgus rakstus par atkritumu šķirošanu vari lasīt arī rakstos zemāk!

Tags

Atkritumu šķirošana Atkritumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form