Video: Kā mazgāt un eļļot dārza mēbeles
Foto: Shutterstock

Koks ir viens no patīkamākajiem materiāliem – gan vizuāli, gan arī pieskaroties. Tiesa, lai ik pārgadus nebūtu jāgādā jauns koka mēbeļu komplekts dārzam vai terasei, tas pienācīgi jākopj, piemēram, jāeļļo, atgādina speciālisti. Koksnes eļļošana pasargās mēbeles ne tikai no netīrumiem, bet arī no dažādām ārējās vides iedarbības sekām, piemēram, kavēs gan mitruma iekļūšanu koksnē, gan pelējuma un dažādu mikroorganismu veidošanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No eļļošanas nav jābaidās, vienkāršais process ir pa spēkam arī iesācējiem, ja vien izvēlēti pareizie instrumenti un eļļa. Dārza mēbeļu gadījumā – tāda eļļa, kas paredzēta āra darbiem, jo šīs eļļas sastāvā ir vielas, kas palīdz aizsargāt virsmu no atmosfēras iedarbības. Tiesa, eļļošanai ir arī savs zināms "mīnuss", šis darbiņš jāatkārto katru gadu, sākoties siltajai sezonai. Tiesa, kā norāda speciālisti, ar katru nākamo reizi eļļas patēriņš būs mazāks, jo koksnē būs saglabājusies jau iepriekšējā sezonā uzklātā eļļa.

Ņem vērā – apstrādājamajai koksnei jābūt sausai, ar mitruma procentu ne vairāk par 18 – 20%, norāda eksperti. Apstrādājot mitru koksni, eļļa nevarēs iesūkties, tādēļ rezultāts būs neatbilstošs. Mājas apstākļos mitrumu, protams, noteikt nevar, taču, ja koks žuvis vismaz vienu vasaru vai iegādāts jau sauss un izžāvēts, problēmām nevajadzētu rasties.

Dārza mēbeļu eļļošanai noderēs:

  • Birste beršanai
  • Sintētiskā ota
  • Porolona aplikators
  • Darba cimdi
  • Aizsargbrilles
  • Mazgāšanas līdzeklis "Tehopesu" terašu un dārza mēbeļu mazgāšanai pirms apstrādes
  • Eļļa dārza mēbelēm un terasēm, piemēram, "Valtti Kaluste - ja terassiöljy"

Virsmas apstrāde pirms eļļošanas

Pirms ķerties pie eļļošanas, apstrādājamās mēbeles ir jānomazgā. Neatkarīgi no tā, vai virsma ir neapstrādāta, noslīpēta vai iepriekš apstrādāta, uz virsmas bieži vien ir netīrumi, pelējums vai iepriekšējās virsmas apstrādes vielas, kuras, ja netiek notīrītas, traucē tālākai virsmas apstrādei. Šim nolūkam lieti var noderēt "Tehopesu" – patentēts, ūdenī šķīdināms maisījums, kurš veido koka virsmu tīrīšanai paredzētas dziļi mazgājošas un balinošas putas. Līdzeklis atjauno pabalējušu mēbeļu oriģinālo toni un efektīvi likvidē netīrumus. Uzklāj "Tehopesu" uz mēbelēm ar birsti un ļauj iedarboties 15-30 minūtes. Pēc tam putas un netīrumus rūpīgi noberž un noskalo. Ļauj virsmai nožūt līdz nākamajai dienai.

Eļļas uzklāšana

Iepriekšējā dienā sagatavoto koka virsmu vēlreiz pārslauki ar tīru drāniņu, lai uz koka nebūtu gružu vai putekļu.

Eļļošanai izvēlies vienkāršu, platu otu, piemēram, ar sintētiskā materiāla sariem, lai nodrošinātu vislabāko saķeri ar apstrādājamo virsmu un panāktu eļļas iekļūšanu pat vissīkākajās spraudziņās un šķiedrās.

Uzklāj koksnei plānu eļļas kārtiņu. Nepārcenties ar apjomu, izmanto tik daudz eļļas, cik var iesūkties koksnē. Ja šķiet, ka eļļa iesūcas pārāk ātri, papildini. Ļauj eļļai iesūkties 10 minūtes un noslauki lieko ar baltu lupatiņu. Starp citu, liekās eļļas notīrīšanai neiesaka izmantot papīra salvetes, jo tās mēdz pūkoties. Ļauj eļļotajai virsmai nožūt līdz nākamajai dienai.

Kad eļļošana pabeigta

Uzmanību, drošības pasākums, kas jāievēro, strādājot ar jebkura veida eļļām! Lai novērstu pašaizdegšanos, eļļainās lupatas uzreiz pēc darba iemērc ūdenī. Notīri eļļas bundžu un rūpīgi aizver vāku. Nomazgā darbarīkus ar ūdeni un ziepēm vai, piemēram, speciālo darbarīku mazgāšanas līdzekli "Pensselipesu".

Eļļotas virsmas ir ļoti viegli uzturēt tīras – netīrumus un putekļus var vienkārši noskalot. Atpūties un baudi vasaru!

Uzzini vairāk par par "Valtti" eļļām šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form