Pirms un pēc: koka veranda Apes novadā, kas ieguvusi jaunu elpu

Pirms un pēc: koka veranda Apes novadā, kas ieguvusi jaunu elpu
Foto: Privātais arhīvs

"Es līdz šim nekad vēl neko nebiju laimējis," tā par uzvaru "Pinotex" konkursā, kurā varēja laimēt krāsu neticamām virsmu pārvērtībām, saka Andris Jākobsons no Apes puses, kurš, pateicoties laimestam, nokrāsojis verandu, aku, stabiņus, kā arī kaļ plānus nākotnes darbiem – drīzumā uzcelt ziemas verandu, kuru arī nokrāsos ar noturīgo un kvalitatīvo "Pinotex" krāsu.

Andris koka dzīvojamo ēku savā īpašumā ieguvis pirms 15 gadiem. Kā viņš zina stāstīt, māja ir pārdzīvojusi karus un padomju gadus. Laiks to nav saudzējis, tāpēc tagad ģimenes ligzda jo īpaši prasa, lai par to parūpētos. Andris ik pa laikam māju atsvaidzina, piemēram, jau iepriekš viņš ir izmantojis caurspīdīgo "Pinotex" krāsu, lai nokrāsotu koka virsmas. "Man patīk, ja koks izskatās dabiski," uzsver saimnieks.

Maijā viņš nolēma izmēģināt veiksmi "Pinotex" un portāla "Delfi" rīkotajā konkursā, kurā dalībniekiem bija jāatsūta pārkrāsojamā koka objekta fotogrāfija vai video un asprātīgs pamatojums, kāpēc jāuzvar tieši viņam. Toreiz Andris konkursam pieteicās pavisam lakoniski: "Mājas vai verandas nokrāsošanai!"

Pirms un pēc: koka veranda Apes novadā, kas ieguvusi jaunu elpu
Foto: Privātais arhīvs

"Paskatījos uz savu māju un nodomāju – nebūtu slikti nokrāsot!" tā par spontāno pieteikšanos konkursam teic mājas īpašnieks, kurš, kā izrādās, nemaz nebija zinājis, ka uzvarētājs tiek noteikts ar balsojumu. Kad saņēmis ziņu, ka ir uzvarējis konkursā, Andris bijis pārsteigts un ļoti priecīgs. "Tas bija tāds laimes gadījums," savu sajūsmu neslēpj konkursa uzvarētājs.

Krāsas izvēle grūtības nav sagādājusi, jo, tā kā Andrim patīk "jautrāki" krāsu toņi, viņš savu uzvarētāja balvu izvēlējies brūngani košos toņos. Turklāt, kā atklāj saimnieks, šie toņi ir līdzīgi tiem, kas dominē arī mājas iekšpusē, tostarp interjerā.

Tad sākušies lielie krāsošanas darbi. Palīgā nākuši arī draugi, kuri kopīgiem spēkiem nokrāsojuši verandu. Lai gan bijis karsts laiks, tas krāsošanas darbiem nav traucējis, jo pūtis vējš, bet veldzēties palīdzējusi konkursa balvai līdzi iedotā kvasa pudele. Andris ar draugiem visu darījis, kā pamācībā teikts, tāpēc ar noturīgo krāsu koka veranda krāsota divas reizes.

Mājas saimnieks atzinīgi vērtē laimestā iegūto materiālu. "Krāsa uztaisa tādu kā plēvīti, kurai "neiet" virsū ūdens," krāsas labās īpašības novērtē Andris, kurš līdz šim nekad vēl nebija izmēģinājis šāda tipa krāsu, un tā bijusi viņam jaunums.

Tā kā krāsa palikusi pāri, Andris nokrāsojis arī aku, kā arī stabiņus un pat tiltiņu, kas ved pāri dīķim. "Bija doma arī uztaisīt mājas otrā pusē ziemas verandu. Krāsa pietiks arī tai," nākotnes plānus ieskicē Andris, kurš sola padalīties arī ar verandas foto.

Visus konkursam pieteiktos objektus varat aplūkot šeit.

Atgādinām, ka koka virsmām jāpievērš īpaša uzmanība, jo Latvijā ir mainīgi laikapstākļi, tādēļ izvēlies krāsu, kas pilda gan dekoratīvo, gan aizsargājošo funkciju.

"Pinotex" produkti nodrošina kvalitatīvu apdari un garantē ilgstošu koka aizsardzību. Tie ir tonējami plašā toņu gammā un satur vielas, kas paredzētas aizsardzībai pret pelējuma veidošanos.

Jāpiebilst, ka "Pinotex" koksnes aizsarglīdzekļiem ir augsta izturība pret ultravioleto starojumu, tie saglabā koksnes skaisto tekstūru un aizsargā koku. Tas ir viss, kas vajadzīgs koksnei!

Jauni produkti ar pašattīrīšanās tehnoloģiju "Stay Clean"

Viens no iemesliem, kuru dēļ krāsotas koka virsmas noveco un zaudē sākotnējo krāsas toni, ir pie virsmas pielipušas netīrumu daļiņas, kas lielā daudzumā atrodas gaisā. Piesārņojums un mikroorganismu attīstība, organiskajām vielām nostiprinoties uz virsmas, būtiski samazina krāsas aizsargspējas. Tieši tādēļ krāsotās virsmas regulāri jātīra, un tas ir visai darbietilpīgs process.

Tehnoloģija "Stay Clean" ļauj ievērojami samazināt tīrīšanas nepieciešamību. Šī tehnoloģija pamatojas uz koloīdā silīcija dioksīda pievienošanu produktam, tādējādi piešķirot krāsas virsmai spēju pašattīrīties.

Pašattīrīšanās efekts balstās uz to, ka silīcija daļiņu hidrofilo īpašību dēļ uz krāsotās virsmas nokļuvušais ūdens viegli iekļūst starp piesārņojumu un krāsas kārtu un sāk atmiekšķēt uz tās esošos netīrumus. Pēc tam atmiekšķētie netīrumi bez grūtībām tiek noskaloti, piemēram, lietus laikā.

Silīcija daļiņas, kas veicina hidrofilo īpašību rašanos, lielākoties atrodas krāsas virskārtā, un dziļāku koksnes samirkšanu traucē citas krāsas īpašības, tāpēc koka virsma iegūst drošu aizsardzību. Tādējādi tehnoloģija "Stay Clean" pagarina krāsas kalpošanas laiku un būtiski samazina krāsotās virsmas kopšanai nepieciešamo darbu apjomu.

Lasi vairāk par "Pinotex" jauno tehnoloģiju, kas koka māju īpašniekiem nodrošina nevainojamu ēkas fasādi bez rūpēm līdz pat 16 gadiem!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka