Vilinošās iespējas

Pateicoties gāzes un elektrības cenu kāpumam, šogad izveidojusies situācija, kad arvien vairāk cilvēku Latvijā aizdomājas par alternatīvām apkures sistēmām un dažādiem energoefektivitātes risinājumiem, kas nodrošinātu siltumu mājokļos, vienlaikus taupot apkurei paredzētos līdzekļus. Ja arī daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem izvēles iespējas nav tik lielas, kā gribētos, turklāt jārēķinās vēl ar kaimiņu viedokli un finansiālajām iespējām (kaut vai tajos pašos ēku siltināšanas projektos), tad dažādu komerciālo un rūpniecisko objektu, vai arī privātmāju īpašniekiem šajā ziņā paveras daudz plašākas iespējas.

Par vienu no efektīvākajām alternatīvās apkures sistēmām Latvijā tiek uzskatīti siltumsūkņi, kuri uzstādīti jau aptuveni 7000 mājsaimniecībās. Tie enerģijas ražošanā paņem akumulēto saules enerģiju no apkārtējās vides (zemes, ūdens krātuvēm, dziļurbuma zondēm vai gaisa) un izmanto to ēku apkurei, kā arī patēriņa ūdens sildīšanai. Tādā veidā cauru gadu tiek nodrošināta stabila un ekonomiski strādājoša apkures sistēma. Un, tā kā iekārta reaģē uz gaisa temperatūras svārstībām ārpusē, automātiski telpā uzturot vēlamo klimatu, tad siltumsūknis, protams, visādā ziņā ir ļoti ērts apkures veids, stāsta SIA "Saules kolektors" tehniskais direktors Dainis Millersons. Tiesa, arī siltumsūkņiem ir savas būtiskas nepilnības, kuras to īpašnieki sevišķi izteikti izjutuši tieši šoziem.

Tags

Apkure Zemes siltumsūknis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form