Pircējiem būs vieglāk izvēlēties drošākas krāsas un līmes
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Eurobarometer" pētījumi rāda - gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka krāsas satur kaitīgas ķīmiskas vielas, tomēr tikai 26% pirms tās iegādāties, painteresētos, vai to sastāvs nekaitēs veselībai un videi. Salīdzinoši Eiropā tie vidēji būtu 44% iedzīvotāju.

Turklāt puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka tikai daļēji ievēro drošas lietošanas instrukciju, kas norādīta uz remontam paredzētajiem produktiem, liecina pētījuma rezultātu.

Turpmāk visos "K-RAUTA" veikalos kampaņas "Padomā, pirms pērc" ietvaros varēs vairāk uzzināt par to, kā mājokļa remontam izvēlēties krāsas, lakas un līmes, kurās ir mazāk kaitīgo vielu.

"Pirmo reizi plašāku uzmanību pievēršam mājokļa labiekārtošanā plaši izmantotajām krāsām, lakām un līmēm. Piedāvājot vienkāršus padomus, kā izvēlēties drošākus produktus, mēs aicinām ikvienu padomāt, pirms iepirkumu grozā likt vienu vai otru preci. Krāsas, lakas un līmes var piesārņot gaisu mājoklī. Bet slikts gaiss var pasliktināt pašsajūtu tiem, kas to diendienā elpo," stāsta Baltijas Vides foruma vides eksperts Valters Toropovs.

Remonta preces, kas izvēlētas, domājot tikai par toni, spīdīgumu vai ātru žūšanu, var piesārņot iekštelpu gaisu. Galvenie piesārņotāji ir gaistošie organiskie savienojumi, piemēram, toluols, ksilols.

Vairākums no tiem ir toksiski, kairina acis, ādu vai elpceļus, izraisa alerģisku reakciju. Īpaši jutīgi pret tiem ir mazi bērni, seniori un cilvēki ar hroniskām kaitēm.  ASV Vides aizsardzības aģentūra aprēķinājusi, ka iekštelpu gaiss, kurā uzturamies līdz pat 90% dienas, var būt divas līdz piecas reizes piesārņotāks nekā ārā. Remontdarbu laikā tas pasliktinās vēl vairāk.

Lai pircējiem palīdzētu noorientēties veikalu piedāvājumā, līdztekus informatīvajiem materiāliem ieviesta arī īpaša cenas zīme  "Drošāka izvēle". To saņēmušas iekšdarbu krāsas un līmes, kas satur mazāk bīstamo vielu. Cenas zīmi piešķīruši Baltijas Vides foruma vides un ķīmijas eksperti, kas pirms tam rūpīgi izvērtēja ražotāju sniegto informāciju par produktu sastāvu. 

"Cenas zīme apliecina, ka konkrētajā krāsā vai līmē ir mazāk vielu, kas var kaitēt veselībai un arī videi. Mēs, protams, vispirms iesakām izvēlēties preces ar starptautiski atzītu ekomarķējumu, piemēram, Ziemeļvalstu gulbi vai Ekopuķīti, taču, tā kā to izvēle šobrīd nav tik plaša, nākam talkā pircējiem, kas meklē nekaitīgāku krāsu vai līmi," skaidro Valters Toropovs.

Par to, kādu krāsu vai līmi labāk izvēlēties, pircēji var konsultēties arī ar attiecīgās veikala nodaļas pārdevējiem, kuri pirms tam piedalījušies speciālās apmācībās. Kampaņa  "Padomā, pirms pērc" "K-RAUTA" veikalos visā Latvijā ilgs līdz pat 2014.gada beigām.  

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Krāsas interjerā Krāsu izvēle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form