Foto: Shutterstock
Plānojot vannas istabas iekārtojumu, rodas ne mazums jautājumu un neskaidrību. Ne katram ir iespēja vannas istabai atvēlēt plašas telpas, eksperimentējot ar interjeru un santehniku. Lielākoties nākas meklēt kompromisus, kā vislabāk izmantot šauru platību. Izvēli bieži nosaka mājokļa iemītnieku vecums, dzīvesveids un ģimenes stāvoklis.

Vanna - ģimenei ar bērniem

Praktiskāk, neapšaubāmi, ir divas vannas istabas, vienā no tām ievietojot vannu, bet otrā - dušu. Tomēr lielākajai daļai nākas meklēt risinājumus, kā vienā telpā savietot visai ģimenei nepieciešamo.

Jaunas ģimenes ar maziem bērniem biežāk nekā citi izvēlas vannu, jo tā ērtāk mazgāt bērnus, kā arī viņiem ir jautrāka vannošanās, raksta portāls "Manonamai.lt". No vannas priekiem lielākoties atsakās tās ģimenes, kurās bērni jau ir pieauguši.

Daļai karsta vanna ir veids, kā mazināt stresu pēc grūtas darba dienas, kā sasildīties aukstajos ziemas vakaros. Vanna ir universāla izvēle, jo to var izmantot arī kā dušu.

Tie, kas reti ir mājās, tur iegriežoties vien starp darbu vai skolu un pasākumiem, priekšroku dod dušai, jo tajā nomazgāties var ātrāk. Tiek lēsts, ka mazgāšanās dušā vidēji aizņem 4 minūtes. Tāpat šobrīd novērota tendence, ka dušai priekšroku dod arī gados vecāki cilvēki. Galvenie argumenti šādai izvēlei - dušas kabīnē var ērtāk iekāpt. Savukārt allaž skrienošajiem uzņēmējiem bieži vien trūkst laika, lai izbaudītu ūdens relaksāciju vannā, tādēļ arī viņi lielākoties izvēlas dušu, raksta "ManoNamai".

Nelielai vannas istabai - duša!

Būtu nepareizi izvēlēties dušu vai vannu, ņemot vērā tikai dzīves veidu un vecumu. Un ko tad, ja jaunai ģimenei ar maziem bērniem vannas istaba ir ļoti maza un tur bez vannas vēl jāievieto veļas mašīna, izlietne, plaukti higiēnas lietām u.t.t.? Ir skaidrs, ka šādā gadījumā daudz praktiskāk izvēlēties dušas kabīni, jo tā aizņem divreiz mazāk vietas nekā standarta izmēra vanna. Lai bērniem neliegtu vannošanās priekus, var izvēlēties kompromisa variantu - dušu ar sēdvannu.

Dizaineri iesaka neskaitāmus veidus, kā vizuāli paplašināt nelielu vannas istabu. Universāla izvēle - dušu norobežojoša caurspīdīga stikla siena bez rāmja (lai mazāk vietas, kur krāties netīrumiem un nosēdumiem). Tāpat laba izvēle ir bīdāmās dušas kabīnes durvis, kuras ikdienā atstāj atvērtas.

Ūdens ekonomija

Atkarībā no vannas izmēra vienā mazgāšanās reizē tiek iztērēti 120-250 litri ūdens. Piecas minūtes ilga dušošanās kanalizācijā aiztecina aptuveni 80-100 litrus ūdens. Tiem, kam patīk bieži mazgāties dušā, iespējams, šis mazgāšanās veids nekādu ūdens ekonomiju nenodrošinās, savukārt lielai ģimenei, vannas vietā izvēloties dušu, mēnesī iespējams ietaupīt desmitiem kubikmetru ūdens.

Lai ekonomētu ūdeni, var izmantot energotaupošu santehniku, izvēloties atbilstošus jaucējkrānus. Modernās dušas un vannas sistēmās aizvien biežāk tiek izmantotas programmējamas tehnoloģijas, piemēram, termostata jaucējkrāni, kas automātiski reaģē uz vismazākajām ūdens temperatūras izmaiņām, uzturot stabilu iestatītā ūdens temperatūru dušā. Šādi ūdens patēriņu iespējams mazināt pat par 50 procentiem, apgalvo santehnikas ražotāji.

Laiks nestāv uz vietas un nu ir iespējams atrast vispiemērotāko risinājumu ikvienai individuālajai vajadzībai. Jums patīk baudīt vannas priekus, guļot ūdenī un relaksējoties pēc nogurdinošas darba dienas? Bet varbūt jūs vienmēr kaut kur steidzaties un tikpat ātra un trauksmaina ir mazgāšanās - dažas minūtes dušā, lai noskalotos? Vanna, kas apvienota ar dušu - aizņem daudz vietas, tomēr vismaz reizi mēnesī sevi vajadzētu palutināt sevi ar karstu un nomierinošu peldi...

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!