Foto: Shutterstock

Ja arī tavā mājoklī plānots veikt lielākas vai mazākas pārmaiņas, ir vērts ieklausīties housebeautiful.com apkopotajos dizaineru padomos, jo tie var ne tikai atvieglot remonta norises procesu, bet arī pieņemt dažus lēmumus.

Ņem vērā savu dzīvesveidu!

Šķiet, ka ir grūti neievērot šo padomu, un tomēr, vairums patiesi aizmirst kārtīgi apdomāt to, kādas ir ikdienas vajadzības dienas ritms. Katra paša dzīvesveids ir tieši tas, kas nosaka izvēli veidot, iekārtot virtuvi, viesistabu, guļamistabu vai kādu citu telpu tieši tā un ne citādi. Dizaineri iesaka apdomāt nevis savas fantāzijas, bet gan realitāti un nepieciešamības ikdienā, tad arī rezultāts būs atbilstošs un neradīs vilšanos.

Vadies pēc saraksta!

Nekas tā nespēj atvieglot pirkumu veikšanu kā iepriekš sastādīts saraksts. Tas palīdzēs neapmulst piedāvājumā, un iztērēt liekas naudas summas tur, kur tas nav nepieciešams. Taču saraksta izveidē, kur apkopots ne tikai nepieciešamais, bet arī atvēlētā summa pirkumu veikšanai, ir rūpīgi jāizvērtē un jāpiefiksē viss nepieciešamais, bez pārspīlējumiem.

Sagatavojies remontam

Remonts nav patīkams, jo tas visbiežāk norisinās krietni ilgāk, nekā gribētos. Lai nebūtu jāpiedzīvo vilšanās, dizaineri un arhitekti iesaka vienmēr rēķināties ar ilgāku laika posmu, nekā tas sākotnēji tiek noteikts, jo nekad nevar paredzēt darba norisi. Un, ja būsi sagatavojies ilgākam laikam, un galu galā remonts noslēgsies ātrāk, prieks būs divtik liels.

Nevērtē, līdz viss nav pabeigts

Nereti remonta jomas speciālisti piedzīvojuši situācijas, kad mājokļa saimnieki darba procesā komentē un kritizē paveikto pat tad, ja tas vēl nav pabeigts. Ir pavisam nepamatoti aizrādīt vai kritizēt to, kas vēl nav pabeigts, protams, ja netiek ievēroti kādi pārkāpumi no iepriekš pārrunātā. Speciālisti iesaka sagaidīt gala rezultātu un tad to vērtēt, kritizēt un pārdomāt, jo dažkārt remonta laikā cilvēku emocijas ir saasinātas un ne vienmēr tiek pateiktas patiesās domas un sajūtas.

Remonts nav lēts prieks

Ikviens remonta nozares speciālists pateiks, ka naudas žēlošana kvalitatīvām lietām nevar attiekties uz pārmaiņu veikšanu mājoklī. Ja esi sagatavojies veikt mājoklī remontu, tad ir jāsarod ar domu, ka tas nav lēts prieks. Un galu galā – ja nu ir nolemts veikt pārmaiņas, tad tās jāveic kvalitatīvi, tad arī ieguldījums būs vērtīgāks un ilgtermiņā veiksmīgāks. Nežēlo naudu uz lietām, kuru kvalitāte vēlāk var attaisnoties, un to var attiecināt gan uz tehniku, iekārtu, gan arī grīdas segumu un sienas krāsojumu.

Ne vienmēr vairāk ir labāk

Cilvēkiem ir parādība visu vienmēr gribēt lielāku, apjomīgāku un vērienīgāku, nekā patiesībā tas ir nepieciešams. Nepārspīlē ar iegribām un esi piezemīgāks – to ierosina ikviens dizainers un arhitekts. It īpaši tad, ja kādreiz dzīvots šaurākos apstākļos, rodas vēlme turpmāk dzīvot divreiz vai pat trīsreiz lielākos apartamentos, taču šāda izvēle patiesībā vēlāk var radīt nekomfortablu sajūtu, jo pie šādiem apstākļiem cilvēks vienkārši nav pieradis dzīvot. Tāpēc vienmēr rūpīgi pārdomā, vai patiesi visas vēlmes ir atbilstošas.

Nepārspīlē ar jauniem sīkumiem

Tad, kad remonts ir pabeigts un ikdienas dzīve var sākties jaunā telpā, bieži vien tiek pārspīlēts ar dažādu ierīču, piederumu, aksesuāru un rīku iegādi. Dažreiz gluži vienkārši puse no tā nav nepieciešama. Tāpēc izvairies no sasteigtu un spontānu pirkumu veikšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!