Kā atjaunot veco čuguna radiatoru?
Foto: Shutterstock

Mājokļos ar centrālapkuri bieži vien ir saglabāti vecie čuguna radiatori, un, ja vien nav nepārvarama vēlme tos likvidēt un nomainīt pret jauniem, tiem var piešķirt mūsdienīgāku izskatu ar atjaunošanu.

Ne velti vecvecāki centušies mūs pierunāt saglabāt šos vecos radiatorus, jo tie ir krietni labāki par jebkuru mūsdienīgo radiatoru - tiem ir lielāks siltumatdeves koeficients. Pat tad, ja radiators būs izslēgts, vēl ilgi saglabāsies siltums, kas tiks atdots telpai, tāpēc, pirms atbrīvojies no šīs vērtības, rūpīgi pārdomā savu izvēli.

Radiatoru atjaunošanai nepieciešams:

 • Birste
 • Ota
 • Respirators
 • Grunts krāsa
 • Krāsa
 • Vaitspirts
 • Lupatiņa
 • Avīze

Pirms ķeries klāt pie radiatoru krāsošanas, tas pienācīgi jāsagatavo šim procesam. Vispirms tas rūpīgi jānotīra no putekļiem un netīrumiem. Šim nolūkam ieteicams izmantot birsti, ar kuru var arī nokasīt piekaltušus traipus un rūsu, ja tāda ir. Pēc tam saslapini lupatiņu ar vaitspirtu un notīri radiatoru no visām pusēm. Šis līdzeklis palīdzēs notīrīt pielipušus netīrumus un taukvielas.

Kad tas izdarīts, zem radiatora izklāj avīzi, lai krāsošanas laikā netiktu sabojāts grīdas segums.

Tagad seko radiatora gruntēšana ar gruntskrāsu. Šajā procesā jāizmanto respirators, lai pašiem nekaitētu krāsas izgarojumi. Ja ir iespēja, jāatver logs, lai telpa būtu labi vēdināta. Vispirms jāgruntē radiatora iekšpuse un neredzamākās daļas, kurām grūti piekļūt, un tikai tad var gruntēt priekšpusi. Pēc gruntēšanas ļauj radiatoram pilnībā nožūt, vismaz 24 stundas.

Nākamajā dienā var krāsot radiatoru vēlamajā krāsā. Arī šajā procesā vispirms jākrāso iekšējās un grūtāk sasniedzamās vietas un tikai tad pārējo. Pēc krāsošanas ļauj radiatoram nožūt vismaz 24 stundas. Ja nepieciešams, krāsošanu var atkārtot.

Kā atjaunot veco čuguna radiatoru?
Foto: Shutterstock

Portāls ''Tava Māja'' iesaka:

 • Radiatoru krāsošanu var pārvērst par radošu procesu, krāsojot katru iedaļu savā krāsā vai arī apgleznot tās, tāpēc aplūko istabas interjeru un izvērtē, kāda krāsa būtu piemērotākā, un pavisam iespējams, radiators kalpos kā spilgts istabas akcents.
 • Radiatoru krāsošanā nav ieteicams izmantot parastās eļļas vai ūdens emulsijas krāsas, jo tās ar laiku sadzeltēs un lobīsies. Nepieciešama krāsa ar siltumnoturības efektu, tāpēc pirms krāsas iegādes, noteikti konsultējies ar speciālistu veikalā.
 • Svarīgi ievērot, lai radiators būtu pilnībā auksts un atdzisis. Ja tiks krāsots silts radiators, krāsas kvalitāte būs ievērojami zemāka.
 • Pirms ķeries klāt pie krāsošanas un gruntēšanas, noteikti izlasi ražotāja norādījumus uz grunts un krāsas kārbām, kur ir minēts arī ieteicamais žāvēšanas laiks.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Remonts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form