'Tava Māja' dara: Radoša meistarklase mēbeļu atjaunošanā ar dekoratīvo krāsošanu
Foto: DELFI

Esmu viens no tiem cilvēkiem, kuriem patīk meklēt un dalīties ar interesantām idejām, taču ne vienmēr pietiek drosmes to īstenošanai pašai, jo, būsim godīgi, ir nedaudz bail no neizdošanās un nepietiekamās pieredzes. Tieši tāpēc, nolēmu piedalīties mēbeļu atjaunošanas meistarklasē ar dekoratīvo krāsošanu, lai pārliecinātos, vai patiesi viss, kas izskatās tiek vienkārši, tā arī ir, vai tomēr ir kādas noklusētas nianses. Un to visu, dārgie portāla ''Tava Māja'' lasītāji, tagad zināsiet arī jūs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šķiet, reti kuram mājās nav kāds vecs plaukts, padomju laika kumode bēniņos, novecojis gultas rāmis, antīks krēsls vai vienkārši apnicis galds. Meklējot iedvesmu un video padomus, var atrast ne vienu vien piemēru, kas atrāda soli pa solim mēbeļu atjaunošanu ar dekoratīvo krāsošanu. Ir virkne video, kuros parādīts, kā to darīt ar slīpēšanu, gruntēšanu, rūpīgu tīrīšanu u.t.t., taču tas viss man šķiet pārāk sarežģīti, tāpēc manu uzmanību piesaistīja tie video, kur tiek izmantota speciāla krāsa, kas neprasa iepriekšēju virsmas sagatavošanu. Iegrimstot interneta dzīlēs, uzzinu, ka tā ir patentēta un ārzemēs ļoti populāra krāsa, kas pie mums Latvijā sastopama ļoti ierobežotā daudzumā, taču tomēr ir pieejama. Tā nu noskaidrojot, kur šāda krāsa pieejama, pie viena uzzinu, ka ir pieejamas arī meistarklases, kur tiek parādīts arī process no a līdz z, tāpēc ilgi nebija jādomā par savu pieteikšanos dalībai.

Pirms "ķeramies vērsim pie ragiem" un notraipām krāsas otas, uzzinām ko vairāk par šo unikālo krāsu. Kā izrādās, to izgudrojusi un patentējusi māksliniece un dekoratore Annija Sloana (Annie Sloan) no Oksfordas, un krāsas galvenā īpašība ir tā, ka virsma pirms krāsošanas nav speciāli jāsagatavo. Tātad bez iepriekšējas pulēšanas un gruntēšanas, var baudīt krāsošanas prieku. Nav brīnums, ka ārzemēs šī krāsa ieguvusi tik lielu popularitāti, un divtik liels prieks, ka arī mūsu platuma grādos tā ir pieejama, lai radošajiem atjaunošanas darbiem varētu pievērsties arī tādi cilvēki, kas es, kurus jau vārds ''gruntēšana'' vien vieš negribēšanu kaut ko sākt darīt. Lai visiem viss būtu skaidrs, tad šajā meistarklasē izmantojām šīs speciālās Chalk Paint krāsas, kuras var izmantot jebkuru virsmu krāsošanai, pat lakotu skapju, flīžu, betona un neapstrādāta koka, turklāt tā ir ekoloģiska ūdens bāzes krāsa, kas ļauj krāsot arī mēbeles bērnistabās. Vairāk par šīm krāsām un to neierobežotām iespējām vari uzzināt šeit, vai arī ierakstīt Youtube.com meklētājā krāsošanas tehnoloģijas ar šo krāsu. Ticiet, atradīsiet ne vienu vien ideju savai gaumei!

Bet ko nu tur daudz par teoriju, labāk stāstīt uzreiz par paveikto un piedzīvoto, kas varētu iedvesmot arī citus pievērsties mēbeļu atjaunošanas darbiem. Katram meistarklases dalībniekam tiek piešķirts koka dēlītis, uz kura tad arī tiks iemēģināti trīs dekorēšanas veidi – vecināšana, plaisu krāsojums un divkrāsu tehnika. Krāsošanai tiek izmantotas otas ar apaļiem galiem, taču katrs mājas apstākļos var izmantot to, kas pašiem labāk tīk. Ar apaļa uzgaļa otu būs vieglāk veidot reljefu, taču papildus to var izveidot, uzberot uz krāsas kādus gružus, piemēram, skaidas, mannu, kaltētas lapiņas, graudus un jebko citu, kas nekrāsotu virsmu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form