Paņēmieni, kā atvieglot krāsošanas procesu
Foto: Shutterstock

Vieniem sienu krāsošana ir gluži vai meditatīvs process, citiem tam īpaši jāsagatavojas, bet vēl kāds to darīs pirmo reizi, tāpēc bez noderīgiem padomiem neiztikt. Portāls Elledecor.com apkopojis noderīgus ieteikumus, ko būtu vērts ņemt vērā sienu krāsošanā.

Sienu mazgāšana

Pirms krāsošanas ieteicams nomazgāt sienas, lai sakrājušies putekļi neradītu pleķus. Sienu mazgāšanā vislabāk izmantot viegli mitru drānu, bet ne slapju, jo uz mitras virsmas tik labi neklāsies krāsa. Ieteicams izmantot speciālu lupatiņu virsmu tīrīšanai, kas tik daudz nesūc ūdeni.

Sagatavošanās darbi

Lai vēlāk nebūtu raizes par to, kā notīrīt krāsu no vietām, kur tai nevajadzētu būt, noklāj grīdas segumu ar plēvi, avīzēm vai ko citu, lai krāsa nesabojātu segumu. Ja grīdu plānots mainīt, tad to var nedarīt. Ja telpā palikušas kādas mēbeles, krēsli vai kas cits, to visu ieteicams aptīt ar plēvi, lai nenosmērētu un, lai krāsas smaka nepiesūktos mīkstajās mēbelēs. Pirms krāsošanas sagatavo visus piederumus - cimdus, krāsas trauku, otas, rullīšus un salvetes, lai nepieciešamības gadījumā varētu ko notīrīt.

Krāsas izmēģināšana

Pirms ķeries klāt pie krāsas noklāšanas uz lieliem laukumiem, vispirms ieteicams izmēģināt krāsu mazākā laukumā, vēlams kādā sienas malā vai stūrī, ne gluži sienas vidū. Speciālisti iesaka nokrāsot nelielu laukumu ar krāsu dienu pirms tiek krāsotas visas sienas, lai pēc nožūšanas varētu pārliecināties, ka krāsa atbilst iecerētajam. Šo padomu der ievērot, jo krāsa patiesi var mainīties, atkarībā no apgaismojuma, diennakts laika un mēbelēm, kas atrodas telpā, tāpēc vienmēr izmēģini krāsu telpā, kur to paredzēt izmantot.

Krāsošanas tehnika

Lai arī ierasts krāsu klāt ar rullīti virzienā no augšas uz leju, ne vienmēr tieši šāds klāšanas veids būs tas labākais. Dažkārt daudz ērtāk un arī kvalitatīvāk krāsa uzklāsies, ja rullīti gar sienu vilksi tā, it kā tiktu zīmēts ''W'' burts. Šādi var ievērojami ātrāk noklāt sienu ar krāsu un tādā veidā arī tik ļoti nenogurs rokas.

Lūpu balzama un vazelīna izmantošana

Ja tiek krāsotas loga ailes vai arī spoguļa rāmis, ikvienam ir nelielas bažas par to, lai nejauši nenokrāsotu stikla vai spoguļa virsmu ar krāsu. Lai krāsa tādos gadījumos būtu viegli noņemama, noklāj virsmu ar lūpu balzamu vai vazelīnu.

Līmlentes izmantošana

Lai perfekti taisni nokrāsotu malas, noteikti jāizmanto līmlente gan pie grīdas līstes, gan pie griestiem. Izmanto līmlenti, kas ir vismaz piecus centimetrus plata. Šādi būs gan ērtāk, gan vieglāk noklāt sienu ar krāsu, nebaidoties par to, ka krāsa kādā brīdī noklāsies ne tur, kur vajadzētu. Tikai tad, kas krāsa ir pilnībā nožuvusi, var noņemt līmlentes.

Krāsas aromāts

Ja netīk krāsas aromāts, tad var krāsas bundžā iepilināt pāris pilienus vaniļas ekstrakta. Tādējādi tiks nomākta specifiskā krāsas smarža un telpu piepildīs patīkami salds vaniļas aromāts.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Remonts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form