Dekoratīvs sienas noformējums – krāsojums ar trafaretu
Foto: Shutterstock

Interesantu rakstu uz sienas var panākt ar tapetēm, taču oriģinālu dizainu cienītājiem noteikti patiks doma par trafaretu izmantošanu, turklāt šī ideja noderēs, ja neizdodas atrast tieši tādas tapetes, kā vēlētos. Šādos gadījumos jāņem talkā trafarets un jākrāso, lai pēc tam sienas rotātu mākslas darbu cienīgs klājums.

Lai dekoratīvais noformējums uz sienas labi izskatītos, virsmai jābūt gludai. Visām plaisām, caurumiem jābūt aizpildītiem, jo uz nevienmērīgi gludas sienas būs grūti nokrāsot trafaretu un zīmējums var izskatīties nevienmērīgs. Ja nepieciešams, tad iepriekš sienu nokrāso, turklāt arī apakšējam krāsas klājumam ir nozīme, lai trafareta zīmējums labi izceltos un gaumīgi izskatītos.

Tikai uz nožuvušas sienas var likt trafaretu un krāsot tam pāri ar krāsu. Pirms trafaretu krāsošanas rūpīgi jāizplāno, kādu rakstu ir vēlēšanās iegūt un kurās vietās. Ja nepieciešams, var iezīmēt ar zīmuli vietas, kur likt trafaretu, tāpat jāuzmana, lai raksts precīzi iekrāsotos un saplūstu kopā.

Ja plānots trafaretu izmantot pa visu sienu, tad vislabāk pirms tam izveidot skici, lai izvairītos no problēmām telpas stūros. Jāņem vērā, ka defektus pēc tam būs grūti novērst. Vislabāk krāsu pār trafaretu klāt vienu reizi, tāpēc jau pirmajā reizē uzklāj pietiekami daudz krāsas, lai būtu vēlamais tonis.

Lai krāsošanas process būtu vienkāršāks, trafaretu pie sienas var pielīmēt ar līmlenti, tad nebūs reizē jātur tas pie sienas un jākrāso. Ja trafarets pēc tam jāklāj tieši blakus, tad pirmajai daļai vispirms jānožūst, lai ar līmlenti nesabojātu krāsojumu. Ļoti svarīgi ievērot, lai trafarets cieši piegulētu pie sienas - tad izdosies izvairīties no defektiem.

Lūk, daži gaumīgi piemēri ar trafaretu krāsojumiem!

Piemēram, šajā interjerā trafarets izmantots vien vienā vietā, tāpēc var aizlienēt ideju, ka šis paņēmiens labi izskatīties arī mazākos laukumos.

Trafaretu krāsošana oriģināli izskatīsies arī uz trepju pakāpieniem. Tie pievērsīs uzmanību pakāpieniem un arī pildīs dekoratīvu funkciju.

Šādā pašā tehnikā var dekoratīvi nokrāsot arī durvis.

Trafaretu krāsošanai var izmantot arī krāsu aerosolus, piemēram, lai izveidotu apzeltītus ornamentus uz sienas.

Šai krāsošanas metodei ir visai plašas iespējas izpausties arī bērnistabas interjerā. Neviena sienas tapete nelīdzināsies šādam noformējumiem, turklāt tas būs unikāls.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Krāsas interjerā
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form