Foto: Shutterstock
Droši vien ne viens vien nonācis situācijā, kad krāsa bundžā uz sienas nemaz neizskatās tā, kā vajadzētu, un pie vainas var būt dažādi apstākļi, taču bieži vien siena netiek pienācīgi sagatavota pārkrāsošanai. Piemēram, ja siena ir gaiša, bet to vēlams nokrāsot spilgti sarkanu, vēl pirms īstās krāsas jāklāj gruntskrāsa, kas neliks sarkanajam izskatīties gaišākam.

''Houzz'' krāsošanas eksperte Šauna Galahera skaidro, kā rīkoties četrās diezgan tipiskās situācijās, lai nenāktos lieki iztērēt divreiz vai pat vairāk krāsas, nekā vajadzētu. Un visa pamatā šeit ir piemērota gruntskrāsas piemeklēšana. Lai arī vairums uzskata, ka bez tās var iztikt, patiesībā viena kārta var aiztaupīt visai daudz krāsas, turklāt gala rezultāts būs ekonomiskāks. Krāsošanas eksperte uzsver, ka tieši sienu pārkrāsošanas gadījumos gruntskrāsa ir teju obligāts priekšnosacījums. Tā vietā, lai spilgto krāsojumu nomainītu pret pasteļtoņa klātu sešas vai vairākas krāsas kārtas, izmanto vienu slāni gruntskrāsas, un pietiks ar vienu vai diviem krāsu slāņiem.

Viena no tipiskajām situācijām – uz gaišas sienas vēlas iegūt sulīgi sarkanu toni. Lai rezultāts nebūtu tāds, ka sarkanais izskatās jau vairāk kā rozā, krāsošanas eksperte iesaka vispirms sienu nokrāsot ar pelēku gruntskrāsu. Tādējādi pelēkais ļaus pietuvināt sienas krāsojumu tam, kāda krāsa izskatās bundžiņā. Šo pašu piemēru var attiecināt uz citiem spilgtiem toņiem, kuriem baltais fons var traucēt izpausties.

Vēl kāds interesants priekšlikums no krāsu ekspertes puses – ja siena apskādēta ar bērnu atstātu mākslu uz sienām, proti, švīkām un citiem krāsu pleķiem, nemaz neķeries pie sienas pārkrāsošanas, pirms neesi sienu noklājis ar gaišu gruntskrāsu. Pietiks ar vienu kārtu, lai zīmējumi pēc jaunās krāsas uzklāšanas vairs nebūtu redzami. Šādās situācijās nav vajadzība sienu pārkrāsot ar krāsu neskaitāmas reizes, lai tikai neredzētu švīkas.

Arī gadījumos, kad siena bijusi tumša, bet radusies vēlme to pārkrāsot krietni gaišāku, nevajadzētu uzreiz ķerties pie gaišās krāsas klāšanas, jo rezultāts nebūs tāds, kā varētu gaidīt. Šajos gadījumos nepieciešams uzklāt gaišo gruntskrāsu, un varēs pat ar vienu krāsas kārtu iegūt vēlamo sienas toni.

Savukārt situācijās, kad uz tumšas sienas vēlies uzklāt jaunu, bet arī tumšu krāsu, varbūt citā tonī, gruntskrāsa nav nepieciešama. Šis arī ir viens no retajiem gadījumiem, kad sienu pārkrāsot ir visvienkāršāk, neraizējoties par to, kā tonis izskatīsies pēc krāsas nožūšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!