Foto: Piecas idejas nelielai darba vietai mājoklī
Foto: Publicitātes foto

Pandēmijas dēļ mājās pavadītais laiks katrā ceturtajā Latvijas iedzīvotājā raisījis vēlmi izveidot vai uzlabot savu darba vietu mājās, secināts IKEA veiktajā pētījumā "Dzīve mājās"*. Labā ziņa, balstoties uz IKEA dizaineru ieteikumiem, ir tāda – lai šādu vietu iekārtotu, nav nepieciešams pārveidot visu māju. Ērtu vietu darbam vai studijām iespējams izveidot kādā mājas vietā, kas ir piemirsta vai netiek izmantota.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pandēmijas laikā arvien vairāk cilvēkiem radusies nepieciešamība pēc darba vietas mājas apstākļos – ārkārtējās situācijās laikā vairāk nekā viena trešdaļa Latvijas iedzīvotāju veica savus darba pienākumus attālināti. Taču ne visiem mājoklī bija pieejama ērta un darbam piemērota zona – aptauja norāda, ka jau 25% aptaujāto Latvijā tādu sev vēlētos. Lai mājās nestrādātu gultā, uz dīvāna vai citās darbam nepiemērotās vietās, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus dalās ar piecām orģinālām idejām, kas aizņems mazāk vietas kā var sākotnēji šķist.

1. Brīva siena

Ja mājās ir brīva siena vai starp mēbelēm palikusi neizmantota niša, tur var ērti novietot rakstāmgaldu. Ja standarta galdam vietas ir par maz, var izmantot sienas plauktu ar atvilktnēm vai iekaramo galdu. Šādam "galdam" nav kāju, tāpēc ietaupās vieta uz grīdas. Atliek tikai izvēlēties ērtāko krēslu, un darbs var sākties!

Dizainers norāda, ka darbam nepieciešamo lietu uzglabāšanai ne vienmēr vajadzīgas speciālas mēbeles. "Pārvietojamie ratiņi lieti noder daudzviet mājās, arī līdzās darba galdam. Ratiņus jebkurā laikā var aizstumt uz nepieciešamo vietu un tie neaizņem daudz vietas. Nelielās lietas, kuras vajadzīgas rokas stiepiena attālumā, piemēram, pildspalvas, papīrs, piezīmes – ērti uzglabāt, izmantojot perforētu dēļu kombināciju vai pie stangām piekārtus turētājus.

2. Pieliekamais

Tukšs pieliekamais var viegli pārtapt ērtā darba vietā. Izvēlies šauru rakstāmgaldu un krēslu vai regulējama augstuma tabureti, ko vajadzības gadījumā var iestumt pagaldē. Taburete aizņem mazāk vietas nekā krēsls, turklāt, uz tās sēžot, tiek nodarbināti muguras muskuļi un uzlabojas stāja.
Dariuss Rimkus saka: "Ja izdodas atrast vietu rakstāmgaldam – lieliski! Bet, ja telpa tomēr ir pārāk maza, jāizvēlas kompaktas, daudzfunkcionālas mēbeles, piemēram, skapītis ar nolokāmu galdu, ko pēc nepieciešamības var salikt."

3. Patrepe

Te nav vajadzīgi neparasti risinājumi, jo noteikti pietiks vietas standarta rakstāmgaldam. Jāizlemj, vai vēlies tradicionālu, vai regulējama augstuma galdu, jāpievieno krēsls un daži sienas plaukti mantām – gatavs!

Dizainers atgādina: "Ja patrepē nepietiek dienasgaismas, to var atrisināt ar sienas lampām vai pat lampām ar klipšiem. Personiskās mantas un dokumentus var sakārtot sienas plauktos – tie aizņem pavisam nedaudz vietas.

4. Salokāmas mēbeles

Ja mājoklī nemaz, nemaz nav vietas atsevišķai darba vietai, var noderēt nolokāms galds. Saliktā veidā tas neaizņem vairāk vietas kā sekls skapītis, bet izliktā veidā ir piemērots dažādām vajadzībām. Ar šādu galdu labi sader kompakts saliekamais krēsls.

5. Tualetes galdiņš

Lai taupītu vietu un nepiekrāmētu mājokli ar pārāk daudzām mēbelēm, Dariuss Rimkus iesaka izvēlēties daudzfunkcionālus risinājumus. Tualetes galdiņš var būt arī rakstāmgalds, bet rakstāmgalds var pildīt tualetes galdiņa funkciju.

*IKEA pētījums "Dzīve mājās" ir starptautiska aptauja, ko veic reizi gadā, lai noskaidrotu, kā cilvēki dzīvo mājās un ar kādiem izaicinājumiem viņi sastopas ikdienā. Aptauja "Dzīve mājās 2020" tika veikta 2020. gada jūlijā un augustā. Latvijā šai aptaujā piedalījās 1000 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Tags

IKEA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form