Iekārto mājās vietu savam hobijam: vienkārši un taupīgi
Foto: Publicitātes foto

Jaunajos apstākļos mājās darām arī to, ko līdz šim darījām citur – tagad vieta ir jāizbrīvē arī saviem vaļaspriekiem. IKEA pētījumā "Dzīve mājās"* atklāts, ka 37% Latvijas iedzīvotāju labprāt iekārtotu vai uzlabotu vietu mājās, kur nodoties savam hobijam. Dzīves ieviestās izmaiņas tā vien aicina mūs uz lietām paraudzīties radošāk un, iespējams, neordināri, lai mājoklis būtu piemērotāks tā iemītniekiem. Interjera dizainers dalās ar oriģinālām idejām, kā mājās ierīkot ērtu un skaistu vietu, kur ļauties savai sirdslietai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plauktiņš, kas pārvietojas

"Nelielā mājoklī katrs kvadrātmetrs ir svarīgs, tāpēc, lai izbrīvētu vietu vēl kādai nodarbei, noderēs pielāgojami un daudzfunkcionāli risinājumi. Daudziem šķiet, ka mājās vietas ir par maz, lai ērti nodarbotos ar savu hobiju, nemaz nerunājot par vietu hobija lietu – sporta, gleznošanas, šūšanas vai citu rokdarbu piederumu – glabāšanai. Šīm lietām sava vieta ir jāatrod gan tad, kad tās lieto, gan tad, kad tās gaida savu nākamo uznācienu. Svarīgi, lai tās neradītu mājās nekārtības sajūtu, tomēr būtu viegli sasniedzamas," skaidro IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus.

Vieglākais un ātrāk īstenojamais risinājums ir pārvietojami hobija piederumu ratiņi. Tie ir diezgan augsti un aizņem maz vietas uz grīdas, un tajos var glabāt gan sporta, gan rokdarbu, gan gleznošanas piederumus. Kad šīs lietas neizmanto, ratiņus var pastumt malā, un mājās noteikti atradīsies stūrītis, kur tos noglabāt. Šo mobilo hobija piederumu staciju ir viegli pārvietot un nolikt tur, kur tu darbosies: pie galda, dīvāna vai citur.

Sporta ekipējums vairs nekad nemētāsies uz grīdas

Ko darīt, ja dzīvojamo istabu, kas mēdz pārtapt par sporta zāli vai jogas nodarbību telpu, citi ģimenes locekļi mēdz izmantot citām nodarbēm? Un ko tad, ja nepietiek vietas ekipējuma glabāšanai? IKEA interjera dizaineram pēc padoma nav tālu jāmeklē: atbilde ir sienas pakaramie. Tie maksā tikai dažus eiro, un uz tiem var pakarināt visu, kas mājiniekiem ikdienā varētu traucēt: jogas paklājiņu, hanteles, vingrošanas gumijas un citus piederumus.

"Šim nolūkam var kalpot arī atsevišķi pakaramie vai sienas plaukti, kas ļauj izbrīvēt vietu uz grīdas, efektīvi izmantojot vietu pie sienas, par ko daudzi mēdz aizmirst. Labsajūtas atslēga var būt daži atjautīgi iekārtojuma knifi un mantu organizatori," papildina Rimkus.

Iespēju valstība zem gultas

Ja kādu iemeslu dēļ mantu organizatorus nevar stiprināt pie sienām, IKEA interjera dizainers iesaka izmantot vietu zem dīvāna vai gultas. Tas nenozīmē, ka tā ir vieta, kur mantām nogult aizmirstībā un krāt putekļus – mantas jāsaliek speciālās somās un maisos, kas maksā vien pāris eiro.

"Šīs somas ir neaizstājams risinājums, jo aizņem maz vietas un paglābj hobija piederumus vai pat sezonālas mantas un apģērbu no putekļu uzbrukuma. Glabājot mantas šādās somās, ir daudz vieglāk iztīrīt grīdu zem gultas, jo no gultas apakšās ir jāizvelk tikai dažas somas, nevis katrs apputējušais priekšmets. Turklāt vienmēr zināsi, kur stāv sporta aprīkojums, un tas būs rokas stiepiena attālumā," pamato Rimkus.

Mazo organizatoru varenība

Lai sīklietas un nelieli piederumi nenoklīstu, vienmēr būtu kārtīgi un saistītos tikai ar patīkamu laika pavadīšanu, tos ieteicams sagrupēt speciālos organizatoros, ko ir viegli pārnēsāt un lietot tieši tur, kur tev visērtāk ir nodoties rokdarbiem.

"Glītu adīšanas piederumu kasti vai grozu, mini kumodi un šūšanas vai dekupāžas piederumu kastes var glabāt pat uz galda. Tās ne tikai palīdz savaldīt sīklietu haosu mājās, bet arī vienkārši labi izskatās un lieliski iekļaujas interjerā. Šis risinājums ir īpaši piemērots mājoklī, kur dzīvo vairāki cilvēki ar atšķirīgām interesēm," saka interjera dizainers.

Par neaizstājamu supervaroni hobija piederumu glabāšanai ikvienās mājās interjera dizainers uzskata perforētos dēļus. Papildinot tos ar trauciņiem vai stiprinājumiem, tie ir ātrākais ceļš uz kārtību gandrīz jebkurā telpā mājās. Turklāt katrs var izveidot savu unikālo dēļu kombināciju atbilstoši tam, kādas lietas glabājamas, un to var nolikt plauktā, uz galda vai piestiprināt pie sienas.

* IKEA pētījums "Dzīve mājās" ir starptautiska aptauja, ko veic reizi gadā, lai noskaidrotu, kā cilvēki dzīvo mājās un ar kādiem izaicinājumiem viņi sastopas ikdienā. Pētījums "Dzīve mājās 2020" tika veikts 2020. gada jūlijā un augustā. Latvijā šajā pētījumā piedalījās 1000 iedzīvotāju.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form